Orta Asya’dan Balkanlar’a KOBİ Niteliğinde Aile İşletmeleri

Selim Özdemir

Kitap Açıklaması

Son yıllarda akademik yazında önemi gittikçe artan çalışma alanlarının başında gelen konulardan biri olarak aile işletmeleri dikkat çekmektedir. Her ne kadar Türkiye bazında konunun önemi bilinse de akademik olarak yayın açısından henüz yeterli çalışma yapılamamıştır. Önemi artan bu konunun sadece Türkiye ekseninde değil Orta Asya ve Balkanlar ekseninde ele alınmasının ulusal ve uluslararası alanda çalışma yapacaklara kaynak eser özelliği taşımasının mümkün olabileceği düşünülmüştür.

Kitap, Asya'dan Balkanlar'a dokuz farklı ülkeden, on değişik üniversiteden yerli ve yabancı on yedi akademisyen tarafından kaleme alınmıştır. Kitabın hedefi; Orta Asya ve Balkanlar bölgesinde faaliyet gösteren KOBİ niteliğinde aile işletmelerine dair ilgili ülke literatürlerinde var olan bilgileri tek kitap çatısı altında bir araya getirerek ilgililere sunmaktır.

Aynı zamanda Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Türkiye, Romanya ve Arnavutluk gibi bölge ülkelerinden akademisyenler arasında bir sinerji oluşturulması hedeflenmiştir. Çalışmanın gerek Türkiye ve gerekse diğer ülkelerde ilgi çekeceği düşünülmektedir.

Selim Özdemir Kitapları
30,00 ₺ %8
27,60 ₺
Tedarik Süresi: 6 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786055426590
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 247
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 247
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.