Ortopedi Notları

Klinik Muayene Cep Rehberi

Dawn Gulick

Kitap Açıklaması

Dawn Gulick tarafından hazırlanan ‘Ortopedi Notları' cep kitabı medikal tarama, omuz, dirsek, el-elbileği muayenesi ve testleri, omurgaya yönelik değerlendirme ve testler, kalça diz ve ayak-ayak bileğine özel değerlendirme ve muayene yöntemlerini içermekte olup olabildiğince özet ve bir o kadar da detaylı hazırlanmıştır. Oldukça kapsamlı olan bu klinik muayene cep rehberinde muayene sırasında dikkat edilmesi gerekenler, eklemlere ve problemlere yönelik özel testlerin yanı sıra bu testlerin hassasiyetliği, test grupları ve ayırıcı tanının yanında farmakolojik özetler bulunmaktadır. Böyle değerli bir kitabın meslektaşlarımız, öğrencilerimiz ve bu alanda çalışan bir çok sağlık profesyoneline yol gösterici olacağını düşünmekteyiz.

Değerli zamanlarını ayırıp, engin tecrübeleri ile kitabın çevirisine katkıda bulunan Dr. Begüm Aslantaş, Dr. Adnan Parkan, Dr. Metin Özesen, Fzt. Ezgi Ünüvar, Dr. Mehmet Emin Ünlü, Dr. Nisa Selin Kılıç ve Yusuf Erdem'e gönülden teşekkür ederiz.

Kitabın çevirisinde bizlere önderlik eden ve bilimi her zaman yakından takip eden değerli hocamız Prof. Dr. Gül Baltacı'ya desteklerinden dolayı minnettarız.

Özenle çevirdiğimiz bu cep rehberinin tüm okuyuculara yararlı ve yol gösterici olmasını temenni ediyor ve tüm sevdiklerimize ithaf ediyoruz.55,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Tıp, Bilim
ISBN: 9786057874153
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 300
Basım:
Ebat: 12x16,5 cm
Çevirmen: Zafer Atbaşı, Hande Güney Deniz
Ağırlık: 300
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.