Osmanlı Kostümleri - Costume Of Turkey

Octavien Dalvimart

Kitap Açıklaması

Osmanlı Kostümleri 210 yıl sonra ilk kez Türkçe Octavien Dalvimart'ın 1798 yılı civarında İstanbul'a gelerek çizdiği altmış renkli resme açıklamaların da eklenmesiyle 1802'de Londra'da yayımlanan Osmanlı Kostümleri albümü ilk kez Türkçe yayımlanıyor. Kısaltılmadan ve ilk baskısındaki İngilizce ve Fransızca açıklamalar da korunarak hazırlanan bu baskı, boyutu açısından da ilk baskısına sadık.

Bu eser, tarih meraklılarına hitap ettiği kadar, o dönem üzerine araştırma yapan uzmanlar için de kaynak niteliği taşımaktadır. 3. Selim'in hükümdarlığı zamanında, Batılılaşma çabalarının ivme kazandığı bir dönemde hazırlanmış bu albüm, dönemin kıyafet ve dokuma kültürüne dair içerdiği eşsiz bilgiyi günümüz okuyucularına ulaştırıyor.

This album of sixty costumes of court people and different subjects of the Ottoman Empire was originally drawn by Octavien Dalvimart ca 1798. It was published in London in 1802 in color with English and French captions. The new edition is extended with Turkish translation along with the original texts and drawings and it is loyal to the original except for the extended text.

The album is a must for history lovers as well as a source for researchers. It depicts the last decade of the classical heritage of the Ottoman Empire on the eve of strong modernization and Westernization of the early nineteenth century.347,22 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Original Name
ISBN: 9786053605430
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 239
Basım:
Ebat: 265x375 cm
Çevirmen: Ali Berktay
Editör: Emre Yalçın
Ağırlık: 2432
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.