Osmanlı Padişahları Gayr-ı Resmi Tarihimiz

Ziya Nur Aksun

Kitap Açıklaması

Bilindiği üzere resmi tarih, Osmanlı Hanedanına sistemli bir taaruz politikası uygulamış, karşı tarafa söz hakkı tanımayan ve tek yönlü değerlendirmelere dayanan bu faaliyet; yıllar boyunca bütün şiddetiyle devam etmiştir.

Şu hususu hatırda çıkarmamak gerekirki Osmanlı Padişahları değerlendirlirken, aslında bu kimselerin şahsında materyalist batı medeniyeti ile insanî ve mü'min öz medeniyetimizin karşılaştırılması, bir başka ifadeyle iki medeniyetin hesaplaşması söz konusudur.

Elinizdeki eser, toplumumuzun gündeminde mühim bir yer tutan bu mes'eleyibütün cepheleriyle ele alan, yıllardan beri tartışılmakta olan hususlara objektif bir yaklaşımla ışık tutan müstesna bir kitap niteliğindedir. Üstad tarihçimiz Ziya Nur Aksun Bey'in kaleminden muhtasar, fakat o nisbette de öze vasıl olan

Osmanlı Padişahlarının hayat hikayelerini ihtiva eden eser, üç bölümden meydana gelmektedir:

Birinci Bölümde: Osmanlı Padşahlarının şahsiyetleri, hususiyetleri ve icraatları ele alınmakta,

İkinci Bölümde : Bugünkü İslam Dünyası hakkında mütalaalar yer almaktadır.

Eserin son hatime bölümünde ise Üstad Ziya Nur'un dahil olduğu kültürel devamlılığın bir başka zirvesi Dr. Mehmet Niyazi Özdemir'in Son Padişahtan zamanımıza kadar olan tarih kesitini özlü ve çarpıcı yorum ve görüşleri, öyle zannediyoruz ki yakın tarihin sisli perdelerini aralayacak ipuçları vermektedir.
Netice itibariyle bu eser; mensup olduğu kültür çevresinin rengini bütün güzelliği ile yansıtmakla beraber, hakkı teslim eden yaklaşımı ile de adil ve ahenkli bir bütünlüğü sergilemektedir.

Marifet Yayınları olarak, bu güzide eserin kültür ve irfan hayatımızda, gayr-ı resmî gerçek tarih anlayışımızda yeni bir merhale olacağı inancındayız.Ziya Nur Aksun Kitapları

30,00 ₺ %20
24,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789753591027
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 320
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 320
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.