Otostopçunun Galaksi Rehberi

Douglas Adams
6 kişi
Kidega'nın Otostopçunun Galaksi Rehberi Kitap Yorumu
Otostopçunun Galaksi Rehberi Douglas Adams'ın kaleme aldığı 5 kitaplık setin ve aynı zamanda ilk kitabın adıdır. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi eserlerinden biri olarak nitelenen eser ilk olarak yarımşar saatlik 12 bölümden oluşan bir radyo oyunu olarak yaratılmıştır. Gösterilen büyük ilgi sonucu oyun kitap haline getirilmiştir. Dünya'nın yok olması ve dünyada kalan tek insanın gezegenler arasındaki yolculuğunu mizahi bir dille aktarır. Bilim kurgu alanında yazılmış en kült eserlerden biri olup kuşkusuz herkesin saygı duyduğu bir başyapıt olmuştur.

Kitap Açıklaması

Galaksinin Batı Sarmal Kolu’nun bir ucunda, haritası bile çıkarılmamış ücra bir köşesinde, gözlerden uzak, küçük ve sarı bir güneş vardır. Bu güneşin yörüngesinde, tamamıyla önemsiz ve mavi-yeşil renkli, küçük bir gezegen döner. Gezegenin maymun soyundan gelen canlıları öyle ilkeldir ki dijital kol saatinin hala çok etkileyici bir buluş olduğunu düşünürler. Bu gezegenin şöyle bir sorunu vardı: Üzerinde yaşayan halkın büyük bölümü çoğu zaman mutsuzdu.

Bu sorun için pek çok çözüm önerilmişti, ama bunların çoğu genellikle yeşil renkli küçük kâğıt parçalarının hareketleriyle ilgiliydi. Bu da tuhaftı, çünkü aslında mutsuz olanlar yeşil renkli küçük kâğıt parçaları değildi. Bu nedenle sorun varlığını sürdürdü; halkın çoğunun durumu kötüydü ve onların büyük bölümüyse sefildi, dijital kol saatleri olanlar bile. Her şeyden önce, ağaçlardan inmekle büyük bir hata ettiklerini düşünenlerin sayısı gün geçtikçe artıyordu. Yaklaşık iki bin yıl sonra, bir perşembe günü korkunç, aptal bir felaket meydana geldi. İşte bu kitap o felaketin doğurduğu bazı sonuçların öyküsüdür.

Üstelik unutulmaması gereken şu ki: Dizinin daha ilk kitabındasınız ve yine bir perşembe yaklaşıyor, hafta sonuna az kaldı.

Douglas Adams Kitapları
29,00 ₺ %25
21,75 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051715124
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 228
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Seda Ç. Şan
Çevirmen: Nil Alt
Ağırlık: 228
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • YUNUS İNAN (11.03.2019)

  Çok güzel, kült bir eser

 • Şahnur Tuğlu (22.01.2019)

  Çok güzeldi bu kitabı okuyacak olanlar varsa serinin devamını da okumalarını tavsiye ederim.

 • Rüya Samancı (12.07.2018)

  Otostopçunun Galaksi Rehberi şimdiye kadar okuduğum en ilginç kitap

 • Güney Korol (25.06.2018)

  Otostopçunun Galaksi Rehberi kitabını yaşanan olaylarda panik yapmadan cesurca adım atmak için mutlaka okunması gereken bir kitap.

 • Bartu Çatalbaş (21.06.2018)

  Bilim kurgu edebiyatına yabancı olanları bile içine çekecek kurgusal bir yapıt olan Otostopçunun Galaksi Rehberi son zamanlarda okuduğum en iyi kitap.

 • Berk Uca (18.06.2018)

  İlk satın aldığımda 5 kitabın bir arada olduğu cilt sanmıştım sonrasında öyle olmadığına sevindim. Kitap anlamsız gibi görünse de sizi içine hapsedecek bir dünyaya sahip. otostopçunun Galaksi Rehberi kitabı Eksi sözlük gibi bir platformunun kurulmasına ilham olmuş eşsiz bir eser.