İYİ BAYRAMLAR! 🙂 18-26 Ağustos arası bayram tatili süresince tedarik ve kargo işlemleri yapılamayacağından siparişlerinizi 27 Ağustos sonrası gönderebileceğiz. Tatil sonrası çok çalışıp kitaplarınızı en kısa sürede elinize ulaştıracağımıza söz veriyoruz! 🙂 Gizle
Kitap Ara
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Otostopçunun Galaksi Rehberi

Otostopçunun Galaksi Rehberi

Douglas Adams
Alfa Yayınları
Kidega'nın "Otostopçunun Galaksi Rehberi" Kitap Yorumu
Otostopçunun Galaksi Rehberi Douglas Adams'ın kaleme aldığı 5 kitaplık setin ve aynı zamanda ilk kitabın adıdır. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi eserlerinden biri olarak nitelenen eser ilk olarak yarımşar saatlik 12 bölümden oluşan bir radyo oyunu olarak yaratılmıştır. Gösterilen büyük ilgi sonucu oyun kitap haline getirilmiştir. Dünya'nın yok olması ve dünyada kalan tek insanın gezegenler arasındaki yolculuğunu mizahi bir dille aktarır. Bilim kurgu alanında yazılmış en kült eserlerden biri olup kuşkusuz herkesin saygı duyduğu bir başyapıt olmuştur.

Galaksinin Batı Sarmal Kolu’nun bir ucunda, haritası bile çıkarılmamış ücra bir köşesinde, gözlerden uzak, küçük ve sarı bir güneş vardır. Bu güneşin yörüngesinde, tamamıyla önemsiz ve mavi-yeşil renkli, küçük bir gezegen döner. Gezegenin maymun soyundan gelen canlıları öyle ilkeldir ki dijital kol saatinin hala çok etkileyici bir buluş olduğunu düşünürler. Bu gezegenin şöyle bir sorunu vardı: Üzerinde yaşayan halkın büyük bölümü çoğu zaman mutsuzdu.

Bu sorun için pek çok çözüm önerilmişti, ama bunların çoğu genellikle yeşil renkli küçük kâğıt parçalarının hareketleriyle ilgiliydi. Bu da tuhaftı, çünkü aslında mutsuz olanlar yeşil renkli küçük kâğıt parçaları değildi. Bu nedenle sorun varlığını sürdürdü; halkın çoğunun durumu kötüydü ve onların büyük bölümüyse sefildi, dijital kol saatleri olanlar bile. Her şeyden önce, ağaçlardan inmekle büyük bir hata ettiklerini düşünenlerin sayısı gün geçtikçe artıyordu. Yaklaşık iki bin yıl sonra, bir perşembe günü korkunç, aptal bir felaket meydana geldi. İşte bu kitap o felaketin doğurduğu bazı sonuçların öyküsüdür.

Üstelik unutulmaması gereken şu ki: Dizinin daha ilk kitabındasınız ve yine bir perşembe yaklaşıyor, hafta sonuna az kaldı.

Douglas Adams Kitapları
19,00 ₺ %28
13,68 ₺
1 günde kargoda
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786051715124
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 228
Basım: Ekim 2017
Editör: Seda Ç. Şan
Çevirmen: Nil Alt
Douglas Adams

Douglas Adams Hakkında

Douglas Noel Adams Kimdir?Douglas Noel Adams 1952 yılında Birleşik Krallık’ta doğdu. İngiliz bilim kurgu yazarı olan Douglas Adams Cambridge’de Johns College’de eğitimine devam ettiği sırada tiyatro k...

"Otostopçunun Galaksi Rehberi" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Rüya Samancı (12.07.2018)

  Otostopçunun Galaksi Rehberi şimdiye kadar okuduğum en ilginç kitap

 • Güney Korol (25.06.2018)

  Otostopçunun Galaksi Rehberi kitabını yaşanan olaylarda panik yapmadan cesurca adım atmak için mutlaka okunması gereken bir kitap.

 • Bartu Çatalbaş (21.06.2018)

  Bilim kurgu edebiyatına yabancı olanları bile içine çekecek kurgusal bir yapıt olan Otostopçunun Galaksi Rehberi son zamanlarda okuduğum en iyi kitap.

 • Berk Uca (18.06.2018)

  İlk satın aldığımda 5 kitabın bir arada olduğu cilt sanmıştım sonrasında öyle olmadığına sevindim. Kitap anlamsız gibi görünse de sizi içine hapsedecek bir dünyaya sahip. otostopçunun Galaksi Rehberi kitabı Eksi sözlük gibi bir platformunun kurulmasına ilham olmuş eşsiz bir eser.