Otostopçunun Galaksi Rehberi (5 Cilt Birarada - Ciltli)

Douglas Adams
Alfa Yayınları
4 kişi
Kidega'nın Otostopçunun Galaksi Rehberi (5 Cilt Birarada - Ciltli) Kitap Yorumu
Otostopçunun Galaksi Rehberi Douglas Adams'ın kaleme aldığı 5 kitaplık setin ve aynı zamanda ilk kitabın adıdır. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi eserlerinden biri olarak nitelenen eser ilk olarak yarımşar saatlik 12 bölümden oluşan bir radyo oyunu olarak yaratılmıştır. Gösterilen büyük ilgi sonucu oyun kitap haline getirilmiştir. Dünya'nın yok olması ve dünyada kalan tek insanın gezegenler arasındaki yolculuğunu mizahi bir dille aktarır. Bilim kurgu alanında yazılmış en kült eserlerden biri olup kuşkusuz herkesin saygı duyduğu bir başyapıt olmuştur.

Eskiler der ki: Eğer berbat bir perşembe sabahı geçirmemişseniz, bu kavramın anlamını bütün boyutlarıyla henüz bilmiyorsunuz demektir. Bazıları da bu cümlenin fazla iddialı olduğunu düşünür ve kahramanımız Arhurt Dent de bu kişilerden biridir; ta ki o perşembe sabahına kadar. Aslında o perşembe sabahı Yerküre’de yaşayan herkes için berbat geçmişti; değil mi ama, yaşadığınız gezegenin aniden yok edilmesinden daha berbat ne olabilir ve hikâyemiz de işte o perşembe sabahı başlar. 

Aslında Yerküre’deki canlıların tek bir kurtuluş yolu vardı: Gezegenin havaya uçmasından saniyeler önce Arthur Dent ve son on dört yıldır bu gezegende tıkılıp kalmış arkadaşı Ford Prefect bir uzay gemisine otostop çekmeyi başarmışlardı. Bu ikilinin yolları evrenin o ana dek gördüğü en güzel gemi olan Altın Kalp ile, iki kafalı ve üç kollu eski bir hippi olan Galaktik İmparatorluk Hükümeti’nin Başkanı Zaphod Beeblebrox, paranoyak, zeki, ama kronik depresif robot Marvin ve yıllar öncesinden kısa bir anlığına  gelen güzel bir kızla kesişecektir. 

İyi de bizler neden doğduk? Neden ölüyoruz? Neden bileklerimize bu kadar uzun süre dijital saatler taktık? Bütün soruların cevabı yıldızlara doğru başparmağınızı kaldırmanızda yatıyor. Ve yanınızda bir havlu bulundurmayı asla unutmayın. İyi eğlenceler Restoran’a buyrun. 

Asla pişman olmayacaksınız...

Douglas Adams Kitapları
90,00 ₺ %35
58,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
Kargo Bedava Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786051715193
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 868
Basım: Kasım 2017
Editör: Seda Ç. Şan

Douglas Adams Hakkında

Douglas Noel Adams Kimdir?Douglas Noel Adams 1952 yılında Birleşik Krallık’ta doğdu. İngiliz bilim kurgu yazarı olan Douglas Adams Cambridge’de Johns College’de eğitimine devam ettiği sırada tiyatro k...

Otostopçunun Galaksi Rehberi (5 Cilt Birarada - Ciltli) Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Burcu Öymen (06.09.2018)

  Bilim kurgu ve roman olarak kötü bir seri, mizah ve komedi olarak başarılı bir seri. Devamını okur muyum bilmiyorum.

 • Çınar Oraloğlu (20.08.2018)

  Bilim kurgu adına okuyabileceğiniz en iyi eserlerden biri de bu kitap keyifle okumanızı dilerim.

 • İrem Akaydın (15.08.2018)

  Güzel bir bilim kurgu kitabı olmuş.

 • Koray Tahincioğlu (13.08.2018)

  Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi eserlerinden biri olduğunu söyledikleri için almıştım ve gerçekten de öyleymiş. Mutlaka alıp okumalısınız arkadaşlar.

 • İrem Ertepınar (06.08.2018)

  Bilim kurgu alanında yazılmış en iyi eserlerden biri.

 • Emir Özkara (31.07.2018)

  set olarak muhteşem bir paket olmuş.

 • Emirhan Sözeri (30.07.2018)

  Otostopçunun Galaksi Rehberi farklı bir türden kitap okumak isteyenlerin mutlaka tercih edeceği bir eser.