Otuz Milyon Kelime

Çocuğunuzun Beynini Geliştirin

Beth Suskind, Dana Suskind
5 kişi
Kidega'nın Otuz Milyon Kelime Kitap Yorumu
Otuz Milyon Kelime Girişimi'nin hem kurucusu hem yöneticisi olan Profesör Dana Suskind bu kitapta çocuğunuzun gelecek hayattaki başarısı için yapabileceğiniz en önemli ve şaşırtıcı şeyin onunla konuşmak olduğunu en son bilimsel verilerle açıklıyor. Ebeveynlere bunu en iyi şekilde nasıl yerine getirecekleri konusunda yol haritası çiziyor.

Kitap Açıklaması

Çocuğunuzun Geleceğine Yapacağınız En Değerli Yatırım Hakkında Çok Özel Bir Kitap.

"Benim yıllardır yazı ve konuşmalarımda anlattığım ama her seferinde anlatmakta yetersiz kaldığım bir mevzudur Otuz Milyon Kelime farkı. Artık içim rahat. Çocukların ilk 36 aylık gelişimi neden bu kadar önemli diye soranlara, bazı çocuklar okula geldiklerinde maça neden bir sıfır geride başlıyor diye soranlara verecek bir yanıtım var artık: Bu kitabı okuyun!"

-Selçuk R. Şirin

"Çocuk muhteşem bir potansiyelle doğar. İçine doğduğu aile onu ya geliştirir ya da farkına varmadan kalıplar. Çocuğunu bilinçli olarak geliştirmek isteyen anne babalara Otuz Milyon Kelime kitabı, bilimsel çalışmalar sonucunda oluşturulmuş ve kendini kanıtlamış bir yöntem sunuyor. Bu kitabı okumalarını ve çocuklarıyla konuşma ile kitap okuma zamanlarını anne ve babaların birlikte oluşturmalarını içtenlikle öneririm.

Çocuğunun geleceğini önemseyen anne ve babalar bu kitabı okuyunca çocuğun geleceğine gerçek yatırımın üç yaşına kadar nasıl yapılabileceğini öğrenecekler. Bu kitabın Türkiye'de yayınlanmasına vesile olan ve emeği geçen herkese çocuklarımız adına teşekkür ediyorum."

-Doğan Cüceloğlu

"Üniversite öğrencilerine yaptığınız bir eğitim yatırımını 1,4 oranında geri alıyorsunuz. İlköğretim öğrencilerine yaptığınız yatırımı ise 7 katı ile geri alıyorsunuz. Çocuk eğitimi üzerine yapılan her çalışma çok değerli bu ülkede. Bu yüzden Buzdağı Yayınevi'ni Elma Yayınevi'nin kurucusu sıfatıyla tebrik ediyorum; ülkemize değer katma çabasında oldukları için. Geleceğin bir Aziz Sancar'ına, bir Hayrettin Karacası'na, bir Nâzım Hikmet'ine, bir Mehmet Âkif Ersoy'una vesile olmalarını diliyorum. Bir yazar olarak da ülkede kitap basma cesaretine sahip böyle ilkeli insanların artmasını umuyorum."

-Ahmet Şerif İzgören

"Çocuğa erişecek yegâne araç iletişimdir. Ebeveynler her şeyden önce iletişim becerisini artırmalıdır. Doğru kelimelerle kurulan iletişim kişilik gelişimini destekler. Yanlış seçilen kelimeler ise çocuğun duygu dünyasına zarar verir. Buzdağı Yayınevi'nin Türkçeye kazandırdığı Otuz Milyon Kelime işte bu gerçeği ortaya koyan önemli bir çalışma. Dr. Dana SUSKIND bilimsel gerçeklerle kelimelerin gücünü, sevginin iyi edici yanını ele almış. Çocuğa değer veren her yetişkinin kütüphanesinde yerini alması gereken bir eser."

-Pedagog Adem Güneş

39,98 ₺ %30
27,99 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Çocuğunuzun Beynini Geliştirin
ISBN: 9786058213241
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 304
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Esra Eret Orhan, Barış Satılmış
Ağırlık: 304
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Nazlı İzdaş (08.10.2019)

  Bilimsel bir dille yazılmış olmasına rağmen akıcı ve anlaşılabilir bir kitap. Her ebeveyn ve eğitmenin okuması gereken eserlerden biri. Zihinsel gelişime bakış açınız değişebilir

 • Esma Baturalp (06.08.2018)

  Otuz milyon kelime harikaaaa bir kitapp.

 • Ümran Toraman (21.07.2018)

  Çocuklarınızın gelecek hayattaki başarısı için yapabileceklerinizin kaleme alındığı bu kitap ile sizlerde onlar için başarılı bir gelecek inşa edebilirsiniz.Otuz milyon kelime bence bu anlamda bir şaheser.

 • Bartu Taşçı (09.07.2018)

  Otuz milyon Kelime her çocuğu olan anne ve babanın mutlaka okuması gereken bir kitap. Çocuğunuzun geleceğine yatırım yapmak istiyorsanız mutlaka okumalısınız.

 • Sinem Tuğlu (05.07.2018)

  Yaz tatilinde çocuğumun okuduğu kitaplarla biraz daha bilinçlenmesini ve kendine yeni hedefler koymasını istediğim bir anda adeta ellerime düşen bir kitaptır Otuz milyon kelime ve ben onun geleceğinin daha prestijli bir şekilde devam etmesini istediğimden bu kitabı ona armağan edeceğim.

 • Şahnur Yetkiner (04.07.2018)

  Oğlum'un yaz tatilinde okuması için önerilen en iyi kitap sanırım otuz milyon kelime olmalıdır. Kitabın bilimsel veriler ile kaleme alınmış olması ise çocuğuma güven ile teslim edebilmemi sağladı. Emeklerinize sağlık.