Oyun Arkadaşım Matematik

Hülya Gelmedi Tokuç

Kitap Açıklaması

Sevgili Anne Babalar ve Değerli Eğitimciler,
Çocuklar okuma yazmayı öğrenmeden önce matematik kavramlarla tanışırlar. Okulöncesi eğitim süreci başlamadan önce renkler, şekiller, zıtlıklar, benzerlik ve farklılıklar çoktan onların hayatının bir parçası olmuştur. Sayı saymayı öğrenmiş ve yazılı rakamların bir kısmını da öğrenmeye başlamışlardır.

Ancak çocuklar anlamlı öğrenme deneyimlerinin pek çoğunu okul ortamında ve etkili öğrenme yaşantılarıyla kazanmaktadırlar. Akıl yürütme, problem çözme ve bunlara ilişkin stratejiler geliştirme bu beceriler içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. Tüm bunların yanında çocuklarımızın matematik kavramlara karşı olumlu tutum geliştirmelerinin sağlanması da çok önemlidir. Bu onların ileri dönemlerdeki okul başarısını da çok etkileyecektir.

Bu hedefler çerçevesinde planlanan "Oyun Arkadaşım Matematik” kitabı 4 yaşından itibaren kavram oluşturma yeteneğinde ilerleme göstermeye başlayan çocuklarımızın matematiğe ve ona ilişkin tüm kavramalara olan ilgi ve becerisini arttırmak üzere hazırlanmıştır.

Çocuklarımızın matematik yaşantılarına etkili ve anlamlı izler bırakmak amacıyla sevimli hamur çalışmalarından hazırlanmış olan kitabımızın , çocuklarımız için keyifli öğrenmeler yaratmasını ve onların gerçek birer oyun arkadaşı olmasını diliyorum…
Sevgilerimle…

Hülya Gelmedi Tokuç Kitapları
24,07 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim
ISBN: 9786054757886
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 72
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 72
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.