Özgürlüğün Rengi Mavidir

Cem Seymen
1 kişi
Kidega'nın Özgürlüğün Rengi Mavidir Kitap Yorumu

Gazeteci - yazar Cem Seymen egolarla sarmalanmış bir dünyaya karşı birey olmanın önemini ve birey olarak uyanmayı konu edindiği ilk kitabı "Özgürlüğün Rengi Mavidir" ile Nazım Hikmet'in "Motorları maviliklere süreceğiz" dizelerine atıfta bulunarak, güzel günler göreceğimize inancımızı tazeliyor.

Kitap Açıklaması

Zehirli egoların ülkesinde bu kitabı yazarken kafamda tek gaye vardı. İstedim ki okur yakın tarihin filtresiz gerçeklerini birinci ağızdan öğrenirken hepimizi silindir gibi ezip geçen sistemin aklı, zekâyı, yeteneği, beceriyi yok sayan vasatlığına kendi varlığıyla direnç geliştirmenin yollarını yine kendi içinde bulabilsin.

Abartılı hassasiyetlerin topraklarında var olmaya çalışırken ortalama hayatlara mahkûm bugünkü gençliğin yılgın neferisin. Gençsin ama gençliğini hissedemiyorsun. Umutlarını çalıyorlar, çaresizce seyrediyorsun. Düzen hepimize had bildiriyor çünkü.

"Sesini çıkarma, konuşma, hayal kurma, farklı düşünme, düşünüyorsan da kendine sakla!" diyor. Buna itirazım var benim.

Birey olmak zorundasın. Kimse seni kurtarmayacak. Kimse sana mahkûmiyetlerinin yalan olduğunu göstermeyecek. Uyanacaksın. Başka yolu yok.

Kimse özgürlüğün mavisini elimizden alamaz. Hiçbir güç, hiçbir kudret, hiçbir otorite insandan daha üstün değil. Yeter ki insan kendi gücünün farkına varabilsin.

Sizi özgürlüğe davet ediyorum bu kitapta. Özgürleşmeden mutlu olamayız çünkü. Ezene direnemeyiz. Kendi dünyana döneceksin arkadaş, kaybettiğin özgürlüğü bulup çıkaracaksın.

Motorları maviliklere süreceğin güne kendi emeğinle ulaşacaksın.

Sonrası umut...35,00 ₺ %30
24,50 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053119814
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 328
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Özlem Esmergül
Ağırlık: 328
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ercüment Dilsiz (24.12.2020)

    Cem Seymenin Özgürlüğün Rengi Mavidir kitabı gerçekten çok iyi.. Teşekkürler Kidega!