Kitap Açıklaması

Bu kitap, ahlak ve siyasetteki merkezi meseleler üzerinen özgürlük ve otoritenin doğasını tartışıyor. Raz, liberal gelenekteki değer -yansızlık ,haklar,eşitlik ve zararın önlenmesinin rolünü inceliyor ve bu kavramları, değerlerin sosyal formlarla ilişkisi, değerlerin karşılaştırılabilirliği ve kişisel bağlılıkların önemi gibi temel ahlak sorunlarıyla ilişkilendiriliyor.

Yazarın kendi görüşleri, modern toplumlarda kişisel otonominin değeri üzerinde toplanıyor. Değer çoğulculuğunu varsayan otonominin siyasal içerimlerini göz önünde tutarak mükemmeliyetçi hoşgörü doktrininin kapsamını ve sınırlarını çiziyor.

1986 Siyasal Çalışmalar Birliği W.J.M. Mackenzie Kitap Ödülü ve 1986 Siyasal Düşünce Konferansı elaine ve David Spitz Kitap Ödülü sahibi.

‘Mill'in Özgürlük Üzerine ‘sinden beri liberal ilkelerin yeni bir ifadesi olarak önemli.

Times Literary Supplement

Joseph Raz Columbia Hukuk Okulunda Thomas M.Macioce profesörüdür. 1985-2009 arası Oxford Üniversitesinde görev yapan Raz, dünyanın çeşitli üniversitelerinde de misafir araştırmacı olarak bulunmuş ve dersler vermiştir. RAZ'ın eserleri arasında Practical Reason and Norms (Hutchinson, 1975) , The Authority of Law (Oxford University PRESS, 1979) VE The Concept of a Legal System (Second edition, Oxford University Press) sayılabilir.

27,78 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: The Morality Of Freedom
ISBN: 9786055077150
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 388
Basım:
Ebat: 23x16 cm
Çevirmen: Gürkan Özturan
Ağırlık: 388
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.