Özgürlük Heykeline Varan Aykırı Yollar

Aras Demir

Kitap Açıklaması

  • Dünyamız hızla dönmekte ve gittiği yön bazılarımızı endişeye sevk etmektedir.
  • Globalleşiyor, duyarsızlaştırılıyor, doğadan ve birbirimizden ayrıştırılıyoruz. Ayrıştırılıyoruz, ama nasıl?
  • Orta Doğu'nun makarnacı, yetim hakkı yiyici liderleri nasıl ve ne zaman ortaya çıktı?
  • Özgürlük Heykeli'nin Osmanlı'yla ne ilgisi var?

‘Aykırı Yollar,' Dr Aras Demir'in A.B.D.'nin küçük bir kasabasında bir değişim öğrencisi olarak geçirdiği yılı, kat ettiği yolları ve gerçek yaşam deneyimlerini tarihi araştırmalarıyla birleştirdiği bir yapıttır. On yedi yaşında, kendini Ortabatı Amerika'da bulan bir Türk gencinin aklındaki düşünceleri ve soruları yansıtır, insanlığın ortak bağlarını teşhir etmeye cüretlenir.

Kimlik gelişimi gençlik döneminin önemli bir olgusu ve amacıdır. Kuzey Amerika kıtasında geçirdiği yıllar, tanıdığı insanlar, edindiği deneyimler; Demir'in kimlik gelişiminde önemli çatışmalar yaratmış, Türk kimliğinin dünyanın hemen her dininden ve her köşesinden insanları kucakladığını kavramasına yol açmıştır.

Dr. Aras Demir yüksek eğitimini Ege Üniversitesi, Arizona Üniversitesi, New Mexico Üniversitesi, Maine Tıp Merkezi ve New York Brookdale Hastanesinde tamamlamış, Artvin ve Kars'ta hekimlik yapmıştır. Gençlerin ve çocukların yaşam kalitesini arttırıcı gelişmelere ve T.C. Sağlık Bakanlığınca yürütülen Yenidoğan Canlandırma kurslarının kurulmasına öncü olmuştur.

İngilizce baskısı ile kırktan fazla ülkede okurlarla tanışan bu kitap, gönlü genç, zihni açık insanlar için yazılmıştır.

"Tarihle ilgilenen herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap"

- Svea Fraser32,41 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053233008
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 542
Basım:
Ebat: 16x23 cm
Ağırlık: 542
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.