Pal Sokağı Çocukları (Küçük Boy)

Ferenc Molnar
1 kişi
Kidega'nın Pal Sokağı Çocukları (Küçük Boy) Kitap Yorumu
Macaristan'ın yoksul bir semtinde iki farklı çocuk grubunun bir arsa üzerine mücadelesini anlatıyor kitap. Fakir grup pal sokağı çocukları ile zengin grup kırmızı gömleklilerin hikayesi saygı uyandırıyor. Dürüstlük, iyilik ve arkadaşlık üzerine bu karakterli çocuklardan öğrenilecek çok şey var.

Kitap Açıklaması

Nemecsek, Boka ve Pal Sokağı'nın öbür çocukları 1907 lımıroa Budapeşte'nin yoksul Jozsefvaros semtinden yola çıktılar. Bugün artık bütün dünyada tanınıyorlar. Bugüne kadar bütün dünyada her yaştan milyonlarca insan onların dokunaklı hikayesini okudu; tıpkı Budapeşteli çocuklar gibi onlar da Boka'nın cesaretine hayran oldu, Nemecsek'in ürkek ama kararlı kahramanlığı karşısında gözyaşlarını tutamadı. Şimdi artık Pal Sokağı Çocukları'nın Arsa'sında kocaman çok katlı evler var. Ama ne gam: Dünyanın bütün çocukları Pal Sokağı'ndandır!

Ferenc Molnar Kitapları
18,00 ₺ %35
11,70 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: A Pa Utcai Fiuk
ISBN: 9789750815546
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 235
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Editör: Selahattin Özpalabıyıklar
Çevirmen: Tarık Demirkan
Ağırlık: 206
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Türker Balcı (27.11.2019)

  İyi ki okumuşum dediğim kitaplardan birisi

 • Ebru Elmastaşoğlu (04.07.2018)

  Çocukluğunu özleyenler ya da çocukluğuna ait saf duyguları arayanların okuyacağı Pal Sokağı adlı kitap sadece çocukları değil bizleri de sevindirecek türden bu nedenle herkesin mutlaka okumasını tavsiye ederim.

 • Ebru Tuğluk (04.07.2018)

  Sanırım Kidega en çok oğlumu sevindirdi. Yaz tatilinde onun için aldığım bu kaçıncı kitap sayamadım. Pal sokağı oyunları çocuklara dürüstlüğü ve iyiliği aşılıyor.

 • Ece Ilıcalı (04.07.2018)

  Pal Sokağı Çocukları tam bir çocuk klasiği.

 • Sinem Ekici (19.06.2018)

  Pal Sokağı Çocukları kitabı içindeki küçük çocuğu kaybetmeyenlerin mutlaka okuması gereken eşsiz bir kitap.

 • Onur Taşlı (13.06.2018)

  Filmi kitap kadar haz vermiyor. Özellikle ortaokul seviyesindeki çocuklarınıza mutlaka okutmalısınız. Pal Sokağı Çocukları iyi bir gençlik klasiği bence.

 • umut taşyürek (08.06.2018)

  Pal sokağı çocukları kitabından önce filmini izlemiştim. Öyle aman aman başarılı bulamadım ama kidega’dan kitap alışverişim sırasında kartımda kalan 10 tl bakiyeye de bir kitap alayım diyerek satın aldım. Hep inanıyorum bir eserin filminden önce kitabın önce kendini okumakta fayda var.