Sevgi, inanç ve dostluk üzerine sımsıcak bir hikâye…

Beyin felciyle doğup doktorların yanlış teşhisleri sonucu zihinsel engelli kabul edilen Petey, iki yaşındayken ailesi tarafından, akıl hastanesine gönderilmek üzere terk edilir. Ufacık yaşında terk edilse de hayata sımsıkı tutunur Petey. Ailesi ondan vazgeçmiştir belki ama o, hayattan vazgeçmez. Yeni evinde şartlar ne kadar ağır olursa olsun mutlu olmak için bir neden bulmakta hiç mi hiç zorlanmaz. Ve bu özelliğiyle etrafındaki herkesi kendine hayran bırakır.

Mevsimler değişir, yıllar geçer; Petey büyür, yaşlanır… Dostları istemeyerek de olsa onu birer birer terk eder. Petey de bir daha incinmemek için artık kimseyle arkadaşlık etmek istemez. Ta ki gönderildiği huzurevinde Trevor Ladd adındaki bir çocukla tanışana dek. Çok geçmeden ayrılmaz iki dost olan bu küçük çocuk ve yaşlı adamın birbirlerinden öğrenecekleri çok şey vardır.

22,00 ₺ %30
15,40 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789759996826
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 272
Basım: Haziran 2014
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Aslı Anar
Editör: Nurten Hatırnaz
Ben Mikaelsen

Ben Mikaelsen Hakkında

Ben Mikaelsen, 1 Aralık 1952 yılında La Paz, Bolivya'da Danimarka asıllı misyonerlerin oğlu olarak doğdu.Ben Mikaelsen, yedinci sınıfa gitmeden kısa bir süre önce ailesi ile birlikte ABD'ye yerleşti....

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • İrem Türkyılmaz (20.12.2018)

    Bedene hapsolmuş bir ruhun insanı derinden etkileyen hikayesi. Bence öğretmenlerin öğrencilerine tavsiye edeceği en güzel kitap.