Peygamber’in İzinde

Tarık Ramazan

Kitap Açıklaması

Hz. Muhammed'in manevi ve ahlaki öğretisine ışık tutan harikulade bir biyografi Tarık Ramazan, Hz. Muhammed'in olaylarla dolu, yoğun ve sürükleyici yaşamına yeni ve derinlikli bir bakış getirdiği bu kitabında, hem çekingen, nazik, ama kararlı bir insanın detaylı bir portresini, hem de büyük bir dini başlatıp büyük bir imparatorluğa ilham veren bir liderin dramatik tarihini gözler önüne seriyor.
Daha da önemlisi, Hz. Peygamber'in hayatındaki başlıca olayları, getirdiği manevi ve ahlaki öğretiye ışık tutacak şekilde ele alıyor. Gözümüzün önünde derin ve canlı bir ruhani tablo canlandırmamızı sağlayan olgu ve öyküleri seçerek, Hz. Peygamber'in hayatının bir örnek, model ve ilham kaynağı olmaya nasıl devam edebileceğini ya da nasıl tekrardan bu duruma gelebileceğini soruyor. Müslümanların ibadete odaklı bir şekilcilikten, adanmış bir ruhani ve toplumsal varoluşa nasıl geçebileceklerini sorguluyor.
Müslümanlara Hz. Muhammed'in hayatını yeni bir gözle okuyup anlama olanağını veren, okurlarını sadece Hz. Peygamber'in hikâyesiyle değil, İslam'ın ruhani ve ahlaki zenginlikleriyle de tanıştıran muhteşem bir kitap.Tarık Ramazan Kitapları

11,11 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: İslam
Orijinal Başlık: In The Footsteps of the Prophet, Lessons from the Lifo of Muhammad
ISBN: 9789759918453
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 237
Basım:
Ebat: 14x23 cm
Çevirmen: Serdar Cihan Güleç
Ağırlık: 254
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.