Peygamberimizin Etrafındaki Kadınlar

Yusuf Bahadır Ulucan

Kitap Açıklaması

Peygamber Efendimiz'in (s.a.v) dünyayı şereflendirmiş olduğu o kutlu asırda, onun yanındakiler sadece erkek sahabe ve talebelerden ibaret değildi. Efendimizin etrafında çocukluk ve ilk gençlik yıllarında onu en iyi şekilde koruyup kollamaya çalışan mübarek kadınlar vardı. Onun yanında o mübarek davaya büyük destek veren, İslam'ın sönmez hakikatleri anlatılırken Efendimizi asla yalnız bırakmayan kadın sahabeler vardı.

Elinizdeki bu eserde iki cihan güneşinin anneannesinden başlayarak, muhterem valideleri başta olmak üzere, halaları, teyzeleri, eşleri, kızları, süt anneleri, torunları, hala ve teyze kızları ile tüm sahabe hanımlar anlatılmaktadır.

Erkek sahabeler gibi kadın sahabelerde İslam kültür ve medeniyetinde büyük yer tutarlar. Bu eserde kadınları ön plana çıkarmayı ve o mübarek kadınları daha yakından tanıtmayı hedefledik. Işığa Koşanlar-Hidayet Öyküleri kitabının yazarı Yusuf Bahadır Ulucan'ın roman üslubuyla kaleme aldığı bu eser tamamen kaynaklara dayanılarak hazırlanmıştır.Yusuf Bahadır Ulucan Kitapları

Kitap Ayrıntıları
Türü: İslam
ISBN: 9789756307373
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 230
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 217
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.