Kidega'nın Pia Mater Kitap Yorumu

Serkan İsmailoğlu'nun kaleme aldığı Pia Mater nöro-roman olarak nitelendirilebilir. Sürükleyici, gerilim dolu,46 bölümden oluşan bilim ile aşkım uygun dozda harmanlandığı bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız 

Pia Mater, bir roman ancak bildiğimiz romanlardan çok farklı. Yazarın tanımlaması ile o bir Nöro-Roman. Bir sinirbilimci olan Serkan Karaismailoğlu daha önce yayımlanmış olan Kadın Beyni Erkek Beyni ve Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum adlı kitaplarından sonra ilk defa bir roman denemesiyle okuyucunun karşısına çıkıyor. Ancak bu kitabında da gene bilim var. Bildiğimiz roman kurgusunun içine ustalıkla yerleştirilen bu bilimsel veriler, roman kahramanlarının eşliğinde bir hikâyeye dönüşüyor.

Macera, bilim ve heyecanlı bir kitap okumak istiyorsanız PİA MATER tam size göre. Elma Yayınevi bir ilki daha buluşturuyor okuruyla; Serkan Karaismailoğlu ve Nöro-Roman…

Nöro-Roman: Sinirbilimsel gerçeklerin, belli bir kurgu ve hayali karakterler eşliğinde okuyucuya sunulduğu bir roman türüdür.

Adam bir türlü anlamıyordu. Beyin üzerine onlarca kitap ve araştırma okumuştu. Bu konuda kendisini önemli bir şekilde geliştirmişti ama gene de anlayamıyordu. Nasıl olur da bir başka insanı bu kadar net içinde hissedebilirdi ki. Onu gördüğü her an, sahip olduğunu sandığı bütün organlarının aslında ne kadar bağımsız ve başına buyruk olduklarını bir kez daha algılıyordu. Yıllardır beraber yaşadığı kalbi artık başkası için atıyordu, beyni desen çoktan olay yerini terk etmişti. Kendi hücreleri bile dinlemiyordu adamı. Bir insanın hücresi neden bir başkası için kendi vücuduna ihanet ederdi ki... Ama adam bir şeyden çok emindi. Tüm hücrelerinin kendisini terk edeceğini de bilse, onu gördüğü tek bir anı bile dünyada hiçbir şeye değişmezdi.

Serkan Karaismailoğlu Kitapları
42,00 ₺ %30
29,40 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786059367509
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 424
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Sinem Günday (30.05.2019)

    Okurken tam olarak sizi içine alan farklı bir hayatı yaşıyorsunuz. Her okurun bunu hissedeceğinden eminim. Unutulmayacak muazzam bir kitap.

  • Ada Koç (29.05.2019)

    tek kelime ile süper bir kitap.

  • Efe Aykaç (28.05.2019)

    Serkan Karaismailoğlu'ndan harika bir nöro roman okumayanlar varsa tavsiye ederim oldukça başarılı bir eser.