PIC Programlama Teknikleri ve PIC16F877A

Ayhan Dayanık, Caner Altınbaş

Kitap Açıklaması

Microchip Ailesi
Mikrodenetleyiciler
MPLAB IDE
IC-Prog
PIC16F877A'nın Donanım Mimarisi
TIMER, CCP, MSSP; USART, A/D Çevrim, PSP Modülleri ve Uygulamaları
FLASH ve EEPROM Bellekler
Display ve Tuş Takımı
Paralel, Seri ve Grafik LCD
DC, Step ve Servo Motorlar
MikroC Uyugulamaları
DS1620
DS1621
DS18820
DS1302RTC
DS1307RTC
PCF8583RTC
DS1990A i-button
DS1868 Dijital Encoder
RF İletişim
DTMF
MPX4115 Basınç Sensoru
Terminal Projesi
PIC DK 2.1 Kart Destekli Uygulamalar
Assemly ve MikroC Uygulamaları
(Ön Kapak)
Elektronik bir sistemi tasarlarken mikrodenetleyici seçiminde bazı kriterler esas alınmalıdır. Bunlar; mikrodenetleyicinin tasarlanacak sistemde en az çevre birimine ihtiyaç duyulacak şekilde olması, güvenli olması, kolayca programlanabilmesi, yazılım geliştirme ortamlarının ve örnek uygulama devrelerinin kolayca elde edilebilmesi, ucuz ve piyasada rahatlıkla bulunabilmesi vb. gibi kriterler mikrodenetleyici seçiminde etkin rol oynamaktadır. Bu kriterlerin bir çoğunu PIC16F877A mikrodenetleyicisi taşımaktadır.
PIC mikrodenetleyicileri programlarken, "Assembly" dili bu işin temeli olarak kabul edilmektedir. Bu kitapta PIC16F877A'nın donanım modülleri ayrıntılı olarak incelenmiş ve bu modüllerin PIC Assembly dilinde kullanımı ön plana çıkarılmıştır. Ayrıca verilen assembly programları PIC DK 2.1 uygulama kartına uygun olarak yazılmış, kullanıcının yaptığı uygulamayı gerçek bir donanım ortamında denemesine olanak sağlanmıştır. Kitapta verilen tüm programların assembly ve makine kodu karşılıkları, MPLAB ve MikroC derleyicileri, www.altaskitap.com internet adresinde "Download" bölümünde yer almaktadır. Kitapta verilen assembly örnekleri rahatlıkla yüksek seviyeli herhangi bir dile uyarlanabilmektedir. PIC16F877A 'nın çevre birimleri ile iletişiminde ise C dili tercih edilmiştir. C dili, program geliştirmede en yaygın olarak kullanılan bir dildir. Kolayca temin edilebilmesi, birçok PIC mikrodenetleyicini desteklemesi, kütüphanesinin zenginliği ve program örneklerinin oldukça bol olmasından dolayı MikroC derleyicisi tercih edilmiştir.
Kitapta, mikrodenetleyicilerle birlikte kullanılan popüler elemanların özellikleri ve uygulamalarına yer verilerek, kullanıcının proje geliştirebilmesine olanak sağlanmıştır.
(Arka Kapak)
PIC16F877A'nın tüm donanımsal özelliklerini örnek programlarla detaylarıyla anlatan ve PIC DK V2.1 kart desteği ile programları deneyerek PIC'ler hakkında her şeyi öğrenebileceğiniz 536 sayfalık konusunda yegane kitap.33,33 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9799758834142
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 456
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Ağırlık: 478
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.