Piyasa Devlet ve Müdahale İktisadın Eskimeyen Sorunları Üzerine

Mustafa Acar

Kitap Açıklaması

Alaylısından mekteplisine, sağcısından solcusuna, siyasetçisinden bürokratına, her devirde hemen herkesin ilgisini çeken, gündemden kolay kolay düşmeyen kimi iktisadi sorunlar vardır. Serbest ticaret mi korumacılık mı, piyasa mı devlet müdahalesi mi, piyasanın ahlakı var mı, sınırlı devlet mi her şeyi merkezden planlayıp yönlendiren devlet mi, savaş ekonomiyi canlandırır mı, piyasaya müdahalenin görünmeyen ve arzu edilmeyen sonuçları var mıdır, ... gibi tartışmalar bunlardan bazıları.

Bu çerçevede elinizdeki kitap, kamuoyunun gündemini sık sık işgal eden bu tür eskimeyen iktisadi sorunları irdeleyip tartışmaktadır. İki ana bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde iktisadın daha genel, her devirde tartışma konusu olan kadim sorunlarına ilişkin makaleler, ikinci bölümünde ise sözkonusu kadim sorunlarla bağlantılı olmakla birlikte daha çok Türkiye´ye ilişkin güncel sorunlarla ilgili değerlendirmeler yeralmaktadır.

Sade bir dille kaleme alınan eser sadece iktisat, işletme, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi gibi sosyal bilim öğrencilerinin değil, iktisadi tartışmalarla ilgilenen her yaştan ve her meslekten insanın ilgisini çekecektir.

 

 Mustafa Acar Kitapları

13,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756043059
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 223
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 223
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.