Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 31 Kasım - Aralık 2019

Kolektif

Kitap Açıklaması

Post Öykü 31, Merhaba!

Zeka küplerini çözemeyenlerin de dergisi Post Öykü, 31. sayısıyla raflardaki yerini aldı. Mustafa Aplay, Mehmet Ali Kaba, Merve Can ve Aynur Dilber öyküleriyle doludizgin bir açılış yapan dergi, Yıldız Ramazanoğlu'nun konuk olduğu İmgeler ve Sûretler köşesiyle öykülere kısa bir ara veriyor. Çeviri öykülerde ise bir İrlandalı ve bir Rus öykücü; Billy O'Callaghan ile V. M. Garşin boy gösteriyor.

Emin Gürdamur'un kaleme aldığı Âşık Şeytan Kör Talih ile Gülşen Funda Çelik imzalı İnsan ve başlıklı yazılar, Post Öykü 31'in eleştiri metinleri olarak yerlerini almış durumda. Aura Estrada'dan çevrilen Borges, Bolaño ve Epiğin Dönüşü ise yalnızca başlığıyla dahi hakiki öykü okurlarının iştahını kabartan bir diğer metin.

Kim Var imiş Biz Burada Yoğ iken köşesinde Güray Süngü, Aykut Ertuğrul ve Furkan Çalışkan kişisel tarihlerinin izini sürmeye devam ediyorlar. Bu sayının diğer öykücüleriyse Ali Yağan, Erol Yıldırım, Ersin Yılmaz, Esmahan Devran İnci, Kenan Yusuf Taşkın ve Sebahat Meraki.

Seval Şahin, Bir Şey Hakkında Üç Şey köşesinin bu sayıdaki konuğu olarak Tanpınar'ı ele alırken Güven Adıgüzel Kırkıncı Oda'sındaki anlatısına devam ediyor. Hemad Jevadzade, Beyza Fırat ve Betül Ok söyleşileri de Post Öykü 31'de okurlarını bekliyor.

Ele aldıkları kitapları kuyumcu titizliğiyle inceleyen bu sayının Post Kitap sakinleri: Betül Sezgin, Ali Oktay Özbayrak, Mustafa Aplay, Onurhan Ersoy, Murat Murat, Gülşen Funda Çelik, Ahmet Kırtekin ve Yelda Sözdemir.14,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Dergi
ISBN: 3990000022742
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 152
Basım:
Ebat: 16x23 cm
Ağırlık: 152
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.