Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 6 Eylül-Ekim 2015

Kolektif

Kitap Açıklaması

Post Öykü dergisi Eylül – Ekim sayısı ile raflarda.

Bu sayıda Arda Arel'in, Gönül Yonar ile fantastik edebiyat ve mitler üzerine oldukça faydalı bir söyleşisi var. Aykut Ertuğrul'un kaleminden "Öykü Gerçekten Yükseliyor mu?" ve Emine Özkanlı'nın "Hakikat Parçadadır"ı dikkatle okunması gereken yazılar.

Özkan Gözel'in çevirisiyle Deleuze'den "Issız Adalar" meraklısını beklerken; Burcu Bayer, Ihab Hassan'ın 5. sayıdaki tadı damağımızda kalan metnini çevirmeye devam ediyor. Abdullah Başaran, "Edebiyat ve Nekahet" isimli yazısıyla bu sayıda da okurunu bekliyor.

Ve tabii ki öykü… Post Öykü, 6. sayısında da öykü okurunu doyuracağa benziyor. Bir kez daha güçlü ve parlak öyküleriyle Post Öykü, öykü dergisi olmasının hakkını veriyor. Bu sayıda okuru bekleyen öykücüler; Cemal Şakar, İsmail Özen, Betül Nurata, Osman Cihangir, Emre Ergin, Fuat Sevimay, Fatih Emre Çuhadar, Tülay Işıkdemir, Burak Uzun, Remzi Şimşek, Mahmut Sami Yıldız, Aykut Ertuğrul.

Ali Emre'den "Şiirin Hikayesi", Necip Tosun'dan "Öykücünün Günlüğü", Remzi Şimşek'le "Dergilerde Öyküler" bölümleri yine keyifle okunuyor. Altıncı sayıda, "Öykünün Hikayesi" bölümünde Gökdemir İhsan'ın kaleminden Katakofti'nin hikayesini okuyacağız.Kitap Ayrıntıları
ISBN: 3990000028730
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 160
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 230
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.