Proje Hazırlama Uygulama ve Yönetme

Hibe Veren Kurumlar

İntizam Seyda Durgun

Kitap Açıklaması

Bu kitap, farklı kurumların sunduğu hibe programlarından yararlanmak isteyen kurum, kuruluş ve ilgili kişilerin proje hazırlık çalışmalarında ihtiyaç duyabilecekleri tematik ve teknik bilgileri sunmaktadır. Söz konusu bu temel hedef dikkate alındığında eser ile yararlanıcıların hibe programları için "proje nasıl hazırlanır ve uygulamada nelere dikkat edilir?" sorusuna cevap verilmeye çalışılmaktadır.

Kitap ile hibe programlarından daha etkin yararlanma, hibe programlarının temel özellikleri, proje kavramı ve proje döngüsü yönetimi, mantıksal çerçeve yaklaşımı, proje başvuru formunun doldurulması, başvuru süreci, güncel başvuru belgelerinin ve standart formların doldurulmasında dikkat edilmesi gereken noktalar, başvuruların değerlendirme aşamaları,
Hibe sözleşmesinin özellikleri, projelerin raporlanması, projenin muhasebeleştirilmesi, projelerin değerlendirilmesi ve izlenmesi gibi konulara değinilmektedir.

Son bölümlerde ise farklı hibe programlarının önceliklerine uygun olarak örnek projeler, mantıksal çerçeveler ve bütçeler sunulmuştur. Sayıca çok az olan böyle bir çalışma için belirtilmesi gereken bir konu da sadece proje hazırlama konusunda bilgiler verilmemiş, proje uygulama ve raporlamada yararlanıcının işini kolaylaştıracak bilgilere de yer verilmiştir.

Konu anlatımlarında, proje yönetimi açısından önemli alt başlıklar gerek kâr amacı güden kurumlar gerekse kar amacı gütmeyen kurumların başvurusuna uygun olarak çeşitli örneklerle açıklanarak, kitaptan yararlanmak isteyenlere önemli bir bakış açısı kazandırılmaya çalışılmıştır.

32,41 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786056695704
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1
Basım:
Ebat: 165x24 cm
Ağırlık: 1
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.