Psikoloji Üzerine

Tükendi
0 kişi
Ne güzel, sağlıklı bir bireysiniz…En azından bu kitabı elinizde tutabilecek kadar…Dahası okuduğunuzu anlayabilecek kadar… Ancak toplumumuzda milyonlarca birey, kendi kısıtlanmış dünyalarında var olma...
%25 12,00 ₺ 9,00 ₺
Psikoloji Üzerine
Bireyi ya da toplumu ilgilendiren, yönlendiren duygu, düşünce ve davranış biçimine psikoloji denir. Bu düşünce ve davranış biçimlerini sistematik olarak inceleyen değerlendiren bilime de psikoloji(ruh bilimi) denmektedir.
İnsan düşünen bir varlıktır. Kişi bu düşünme becerisini beyin organı ile gerçekleştirir. Vücudumuzdaki diğer organlar gibi beynimiz de sistemli olarak çalışmaktadır. Psikoloji bilimi beynin biyolojik tarafından çok ruh ve davranışa etkisiyle ilgilenir. Bu bağlamda psikoloji dalı altında incelemeler yürütülerek araştırmalar yapılır. Psikoloji uzmanları yapılan bu araştırmaları kayıt altına alır.
Geçmişten günümüze kadar psikoloji üzerine birçok çalışma ve araştırma yapılmıştır. Bu araştırmalar neticesinde çok fazla kaynak ortaya çıkmıştır. Bu kaynaklar:

• Psikoloji kitapları
• Psikoloji dergileri
• Psikoloji üzerine yazılmış makaleler, tezler
• Psikoloji bilimi başvuru kaynakları (ansiklopedi-sözlük)

Bu akademik psikoloji kaynakları uzmanlar tarafından kullanılmaya ve incelenmeye devam etmektedir. Geçmişten günümüze kadar oluşan bu bilgi birikimi, konu ilgilileri tarafından farklı araştırmalarda kullanılmak için ders kitabı olarak ya da kişisel gelişim açısından ilgiyle takip edilmekte ve okunmaktadır. Kidega’da psikolojiye dair çok fazla kaynak bulabilirsiniz. Uygun fiyatlarda hizmetinize sunulan psikoloji kitaplarını hızlı ve güvenli bir şekilde inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.
Psikoloji bilim dalı incelemelerinin dışında bireysel olarak da okunan araştırılan bir daldır. İnsanın davranış biçimleri, ruh halleri değişkenlik göstermektedir. Bu durum bireysel anlamda da psikolojiye olan ilgiyi arttırmaktadır. Kişisel çalışmalar ve deneyimlerle insan kendisinin ya da çevresinin psikolojik hallerine merak duymaktadır. Bu ilgi ve merak neticesinde insan psikoloji üzerine yazılmış kaynakları tercih ederek kişisel araştırmalara girişebilir. Kişisel gelişim ve araştırmalar için psikoloji üzerine yazılmış birçok kaynak bulunmaktadır. Bu kaynaklarda kişi psikolojiye dair merak ettiklerini rahatlıkla görüp, inceleyebilir. Kidega’da psikoloji uzmanları tarafından yazılmış birçok kaynağa ulaşabilirsiniz. Bu kitaplardan yararlanmak isterseniz Kidega özel fırsatlarla ve uygun fiyatlarla bu kitapları okuyucuya sunmaktadır. Siz de Kidega’dan güvenli ve hızlı bir şekilde psikoloji üzerine yazılmış kaynakları inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Psikoloji Biliminin Yararları
• Toplumsal sorunların çözümünde
• Kişisel psikolojik travmaların iyileştirilmesinde
• Eğitim alanında (kolay öğrenme becerileri vs.)
• Reklam ve pazarlama alanında (marka algısı, marka teşviki)
• Siyaset alanında (lider algısı, seçmen psikolojisi)

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi psikoloji üzerine yazılmış kaynaklardan kişisel gelişimin yanı sıra sosyoloji, eğitim, ticaret siyaset ve daha birçok alanda yararlanılabilir. Siz de birçok konuda desteğini göreceğiniz psikolojik kaynaklara Kidega’da kolayca ulaşabilir ve uygun fiyatlarda alışverişinizi yapabilirsiniz.

FİLTRE