Rahel Tanrı'yla Hesaplaşıyor

Stefan Zweig
İş Bankası Kültür Yayınları
1 kişi
Kidega'nın Rahel Tanrı'yla Hesaplaşıyor Kitap Yorumu

Daha önce yayımlanmamış Zweig öykülerinin yer aldığı kitapta 3 kısa menkıbe bulunuyor. Tanrı'ya, kendini aramaya ve ruhsal yolculuklara değiniyor. 

Zweig’ın menkıbelerinde hikâye edilen kişiler Tanrı’yı ve kendilerini ararken hayatlarının anlamını bulacaklarına dair umutlarını her daim korurlar. Yazar Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor’da Rahel ile Yakup’un Eski Ahit ’teki hikâyelerini Kutsal Kitap’taki anlatım biçimini anıştıran bir üslupla ve elbette kendi yorumunu katarak aktarır. Üçüncü Güvercinin Hikâyesi’ni de Nuh Tufanı’ndan esinlenerek kaleme almıştır. Nuh’un tufandan sonra suların çekilip çekilmediğini anlamak için gönderdiği üçüncü güvercin geri dönmez. Ancak Zweig’ın öyküsünde güvercinin dönmeyişinin nedeni Eski Ahit ’teki gibi toprağın kuruması değil, her yerde ölüm ve felaket görmesidir. Esin kaynağı Bhagavad Gita olan Ölümsüz Kardeşin Gözleri ise Virata adlı bir savaşçıyla ilgilidir. Bir savaşta bilmeden öldürdüğü ağabeyinin gözleri Virata’yı her yerde izler. İnsanlardan uzakta, günahtan arınmış olarak yaşamını sürdürmeye çalışsa da, eylemlerinin başka insanların yaşamlarını etkilemesine engel olmayacaktır.

Stefan Zweig Kitapları
7,41 ₺ %35
4,82 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Rahel Rechtet mit Gott
ISBN: 9786052955840
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 80
Basım: Ekim 2018
Ebat: 12,5x20,5 cm
Çevirmen: Gülperi Sert
Editör: Gamze Varım
Stefan Zweig

Stefan Zweig Hakkında

Stefan Zweig 1881 yılında Viyana, Avusturya’da dünyaya gelmiştir. Oyun yazarı, romancı, gazeteci ve biyografi yazarıdır. Babası varlıklı bir sanayici olan Stefan küçük yaşlardan itibaren edebiyat...

Rahel Tanrı'yla Hesaplaşıyor Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ahmet Pekkan (30.10.2018)

    iş Bankası Kültür Yayınlarını seviyorum yazarı seviyorum kitaplarının neredeyse tamamını bitirdim ve en son bu kitabını aldım ve yazarın anlatım biçimine üslubuna bir kez daha hayranlık duydum.