Kitap Açıklaması

Rahibe, Diderot’un adeta devleştiği romanıdır. Özelde Hıristiyanlık, genelde tüm dini uygulamaları eleştiren, erotik yazılmış en cüretkar romanlardan biridir. Roman bir mektup tarzında yazılmıştır. 16 yaşındaki bir genç kızın başından geçenleri anlatır.

Manastıra kapatılmasına karar verilen Suzanne, buna tüm gücüyle karşı çıkar. Ağlar, yalvarır, çırpınır. Rahibe yemini edeceği gün başpiskoposun önünde açıkça kendi rızası dışında rahibe yapılmak istendiği söyler ve bakirelik yemini etmez. Onun için artık bu andan itibaren işkenceler başlar. Suzanne kendisinde olmadığı bir anda rahibe yemini ettirilir. Bu arada kırbaçlanmak, dışlanmak, yiyeceklerinin kirletilmesi, hakaretlere uğramak, giysilerinin elinden alınması gibi akıl almayacak işkencelere maruz kalır.

Bu işkencelerin yanısıra, ömürleri boyunca bakire kalmak zorunda olan rahibeler arasında homoseksüel durumlar yaşanmaktadır. Suzanne’ye de başrahibe tarafından tacizler yapılır ama o bu kötü niyetleri anlayamaz ve uzun süre bu tacizlerle yaşar.

Denis Diderot Kitapları
30,00 ₺ %25
22,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Başlık: La Religieuse
ISBN: 9786054226221
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 240
Basım:
Ebat: 11x19,5 cm
Çevirmen: Turan Erdem
Ağırlık: 240
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.