Kitap Açıklaması

Elinizdeki kitap, Moskova'da yaşayan ve eski el yazma eserleri toplayan bir rahibin hikayesini anlatmaktadır. Rahip, Tacikistanlı bir gençten el yazma bir eser satın almak ister. Fakat bir takım kimseler de Tacikistanlı gencin elinde olan bu el yazmanın peşindedir ve bu nedenle onu öldürürler. Eser rahipte kaldığından şimdi hedef kendisidir.

Rahip iyice araştırdıktan sonra, bu el yazma eserin 7. yüzyılda yaşayan Amr b. As adlı bir kişinin hatırası olduğunu anlar. Amr b. As bu hatırasında, Muaviye'nin Şam'daki saltanatını İmam Ali'nin hilafeti ile karşılaştırır. Rus rahip bir yandan peşine takılan kaçakçıları atlatmaya çalışırken diğer taraftan da yazma eseri incelemeye koyulur. Ve bu kovalamaca esnasında İmam Ali'nin 5 yıllık adalet hükümetiyle tanışan rahibin düşünsel serüveni başlar…

Yazar romanını kaleme alırken Nehсu’l-Belağa ve George Jordac'ın yazmış olduğu İmam Ali; İnsanlığın Adalet Sesi adlı kitabı başta olmak üzere konuyla ilgili kaynaklardan istifade etmiştir.

Kitapları İngilizce, Rusça, Arapça gibi çeşitli dillere çevrilen İbrahim Hasan Beygi'nin bu eseri orijinal dilinde birçok baskı yapmıştır.

İbrahim Hasan Beygi Kitapları
18,00 ₺ %25
13,50 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786055030452
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 280
Basım:
Ebat: 12x195 cm
Editör: Ersan Güngör
Çevirmen: Aykut Pazarbaşı
Ağırlık: 280
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.