Risale-i Nur'un Tariflerine Göre Istılahlar ve Anahtar Kelimeler

Kolektif

Kitap Açıklaması

Bir ilim dalında olmazsa olmaz bilinmesi gereken şey, o ilim dalına mahsus terimler ya da diğer adıyla ıstılahlardır. Istılahlar bilinmediği takdirde, özel anlam içeren kelimeler bilinmeyecek ve anlatılanlar hakkıyla anlaşılmayacaktır.

İşte Risale-i Nur'un tariflerine göre Istılahlar ve Anahtar Kelimeler, bu amaçla hazırlandı. Böylece Risale-i Nur başta olmak üzere İslam literatüründe sıkça kullanılan ıstılahların detaylı izahları yapılarak kelimelerin dünyasına kapı araladı.

7 kişilik bir heyet tarafından 5 yıl süren titiz bir çalışmanın mahsulü olan bu çalışma, bir yönüyle sözlük, bir yönüyle de ansiklopedi mahiyetinde. Detaylı izahlarla ve örnekler verilerek ıstılahlar anlatıldı. Her kelimenin Arapça/Farsça/Osmanlıca karşılıkları karşısına eklenerek benzer kelimelerle oluşabilecek karışıklıklar giderilmeye çalışıldı.

Bu çalışmanın dikkat çeken özelliklerinden biri, yapılan tariflerin Risale-i Nur'un ve Bediüzzaman'ın tariflerinin esas alınarak hazırlanmış olması. Yanı sıra, kelime ve dilbilgisi uzmanları tarafından hazırlanan ve alanında temayüz etmiş olan eserlerden istifade edildi.

Daha pek çok özelliğe sahip olan bu çalışma, istifade edilmek üzere ilgi ve alakanıza sunuldu.55,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051832739
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 464
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 464
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.