Riyazü's Salihin

İmam Nevevi

Kitap Açıklaması

İmam Nevevi'nin yaşadığı dönemde İslam Ümmeti büyük bir sıkıntı ve çaltantı içerisinde bulunuyordu. Bir taraftan Haçlı saldırıları, diğer taraftan Moğol istilası yüzünden İslam coğrafyasında büyük bir sıkıntı yaşanmakta idi. Bu sıkıntıların yanında halkın davranışlarında, dünya hayatına bel bağlama, ahiret hayatını ihmal gibi ahlaki yozlaşmalar ortaya çıkmıştı.

İmam Nevevi, insanlara ahireti hatırlatması, ahlaki olgunluğa eriştirmesi, kişiliklerini koruması gayesiyle hayat düsturları içeren bir hadis derlemesi yapmış, bazı konu başlıklarına ilgili ayetler de getirmiştir. Çoğunu temel hadis kaynakları olarak kabul edilen altı hadis kitabından, büyük çoğunluğunu da Sahihi Buhari ve Sahihi Müslim'den seçtiği hadisleri bu eserde toplamiş ve eserine, iyi kimselerin bahçeleri anlamına Riyazü's-Salihin' ismini vermiştir.

Ahlaki olgunluğa eriştirmeyi hedefleyen bu eser, İslam coğrafyasında büyük bir ilgi görmüştür. Yazıldığı günden bu yana ilgiyle okunan eserin pek çok baskıları ve değişik dillere çevirileri yapılmıştır.İmam Nevevi Kitapları

50,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786056542251
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 870
Basım:
Ebat: 16,5x23,5 cm
Çevirmen: Abdullah Feyzi Kocaer
Ağırlık: 870
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.