Riyazü’s Salihin (Ciltli, 2. Hamur)

Ebu Zekeriyya Muhyiddin Bin Şeref En-Nevevi Ed-Dimeşki

Kitap Açıklaması

Buhranlı bir çağda yaşıyoruz. Problemlerimizi çözebilmek için en doğru yolun İslam olduğunda hemfikiriz. İslam'ı en doğru şekilde anlamanın yolu ise okumaktan geçer.

Okumak; Allah (cc)'ın kitabını okumak, Resulün hadislerini okumak, hidayete varmak, cehaletten kurtulmak için okumak. İnsana en doğru yolu gösterecek birinci kaynağın Kur'an, ikinci kaynağın ise Hadis olduğunun bilincine vararak okumak.

İnsanların en büyük felaketlere sürüklendiği asrımızda cehaletin her türlüsünden kurtulmak İslam Kültürünün bu ana kaynaklarına sarılmakla ancak mümkündür. Bu yüzden okumak ve öğrendiklerimizle amel etmek zorundayız.

Bu vesile ile; Yayınevimiz, hadis mecmualarının en önemlilerinden gerek tertibinin mükemmelliği, gerek içinde bulunan hadislerin sahihliği ve gerekse hacminin uygunluğu itibariyle Aleminde yaygın bir şöhret kazanmış, ilim çevrelerini aşarak geniş halk kitlelerine mal olmuş Riyazü's Salihin isimli eseri siz muhterem okuyucularımıza sunmaktan dolayı gururludur.Ebu Zekeriyya Muhyiddin Bin Şeref En-Nevevi Ed-Dimeşki Kitapları

60,19 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9799758596095
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1019
Ebat: 18x245 cm
Çevirmen: Salih Uçan
Ağırlık: 1428
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.