Rol Etkileşimi Bağlamında Kadın Subaylar

Hurigül Eken

Kitap Açıklaması

Hurigül Eken'in türk Silahlı Kuvvetlerindeki Kadın Subaylar üzerine yapıtığı bu değerli araştırma, Türkiye'de bugüne dek bilimsel boyutta kapsamlı olarak irdelenememiş olan çok önemli bir konuya ışık tutmaktadır. Hem toplumsal cinsiyet rolleri hem de mesleki rolleri açısından Türk Silahlı Kuvvetlerinde kadın subaylar, çeşitli disiplinlere mensup araştırmacılar ve özellikle de kadın çalışmaları yapanlar için hep ilgi çeken ve araştırılması gerekli görülen konular arasında yer almıştır.

Hurigü Eken'in araştırması bu boyuttaki boşluğu gideren, özenle, sabırla ve büyük bir sorumluluklar bilinciyle hazırlanan ilk araştırmadır. Yalnızca Türkiye'de değil uluslar arası düzeyde de geniş yankı bulacağına inandığım, temsil edici bir örnekleme dayalı olan bu çalışma, kadın subaylarla ilgili olarak bundan sonraki pek çok çalışmaya ışık tutacak niteliktedir.

'Akserine düşman olan, vatanına dost olmaz' kanımca... Türk Silahlı Kuvvetlerinnin her bakımdan güçlenmesini dilerken kadın subayların daha 'görünülür' kılınmasına aracılık eden bu çalışmanın olacağına inanıyorum.

Hümanist, saygın ve gelecekte pek çok seçkin çalışmaya imza atacağına inandığım değerli genç akademisyen Eken'in daha nice böyle kapsamlı, kaliteli ve bizlere gurur veren özgün çalışmalar üretmesini içtenlikle diliyorum.

-Porf. Dr. Çiğdem Arıkan25,00 ₺ %32
17,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim
ISBN: 9786058913721
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 240
Basım:
Ebat: 14x22 cm
Editör: Harun Yıldız
Ağırlık: 234
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.