Rüzgarlı Günlerin Şiirleri

Nurullah Can

Kitap Açıklaması

İnsanlara Doğu'nun şiirleri okuyucuyu sarsmaz, öfke ve hınç gibi etkin duygulanımların istasyonuna uğratmaz. Sorunu, derin bir kuyunun durgun suyu gibi sessiz ama ışıklı bir görünümle yansıtır. Bu yüzden de Nurullah Can'ı sevda değil sevgi şairi olarak nitelendiriyoruz.

Ahmet Telli, Türkiye Yazıları, 1979

Sevgi ozanıdır Nurullah Can. Mavi denizlerde bulutlanan bir sevgi sağanağı ama sessizce dökülür pervazlara duru aydınlık. Sabahları daha vapurlar bile uyanmamışken rıhtımdaki küçük gazeteci çocuklara, simitçilere, ayakkabı boyacılarına öfkeyi değil de hep sevgiyi öğütler.

Hüseyin Avni Cinozoğlu, Söyleşi Sanat, 1980

Kadınlar Geceleri Severler derken şiirleri geceleri sever onu. Gecelerin sessizliği içinde gelen esin perilerinin kucağındaki şiirler, onu, severek kavuşmaktadır. Değişik dize ve biçim yapısıyla şiirimize değişik bir hava getirmiş şiirleri.

Muzaffer Uyguner, Cumhuriyet Kitap, 1993

Nurullah Can, yeni şiirlerinde yalnızlık ve ölüm izleklerine geniş yer veriyor. Kimi kez Orhan Veli'yi, kimi kez de Cahit Sıtkı'yı anımsatıyor. Kendi şiirini bulmuş bir ozan olarak şiirin doruğunda olduğunu kanıtlıyor.

Hasan Akarsu, Türk Dili Dergisi, 2003Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789754343472
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 152
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 152
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.