Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Ahmet Hamdi Tanpınar
7 kişi
Kidega'nın Saatleri Ayarlama Enstitüsü Kitap Yorumu
Türk insanının doğu-batı arasında kimliksiz kalışını, Türk modernleşmesini ironik eleştirisini kendine has, kendinden sonra gelen birçok yazarı etkileyecek güçlü kalemi ile bizlerle buluşturuyor. Her karakterin kendine ait derin hikayesiyle kitabı elden bırakmak güçleşiyor. Türk dilinde yazılmış ilk modernist romanlardan biri olan Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nü, gelmiş geçmiş en iyi Türk yazarlardan biri olan Ahmet Hamdi Tanpınar'ın bu edebiyat şaheserini kitaplarla arasında bir bağ olan herkes okumalı.

Kitap Açıklaması

Ahmet Hamdi Tanpınar'ın şiiri sembolist bir ifade üzerine kurulmuştur. Aynı anlatım tarzı romanlarına da zaman zaman sirayet eder. Ancak muhteva açısından metafizik eğilimleri ile estetik endişelerini şiire ayırdığı halde, sosyal temalar için nesri seçmiştir.

Romanları, zengin hayat hikayesinden taşarak Türkiye meselelerine kendine has yorumlar getirir. Medeniyet değiştirme girişimlerinin insanımızı soktuğu çıkmazları araştırırken yaptığı tahliller, insanımız ve toplum yapımız açısından dikkate değer hükümler taşır.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü toplumumuzun bu değişme süreci içindeki durumunu, fertten yola çıkarak topluma varan teknikle anlatıyor.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kitapları
40,00 ₺ %35
26,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789759955762
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 400
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: İnci Enginün
Ağırlık: 364
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Ebru Tütüncü (15.11.2019)

  Ben pek sevdiğimi söylemeyeceğim.

 • Ebru Okumuş (13.05.2019)

  Ahmet Hamdi Tanpınar’ın bu eseri, döneminin ikilemlerine şahit olurken yer yer güldüğünüz,ağlama hissinin içinizi kavurduğu ve yapılan mizahı anlamak için durup düşündüğünüz,psikolojik tahlillerine hayran olduğunuz oldukça başarılı Türk edebiyatına kazandırılmış yegane bir roman.

 • Ege Eliçin (03.08.2018)

  Türk edebiyatının en iyilerinden biri.

 • Emel Sadıklar (05.07.2018)

  Yabancı kitaplarından önce Türk edebiyatının Saatleri Ayarlama Enstitüsü gibi büyük eserlerinin öncelikle okunması taraftarıyım.

 • ALİ YILMAZER (29.05.2018)

  Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü kitabı Türk toplumunun değişmekte olan kültürel yapısını konu almıştır. Büyük yazara saygılar.