Sabahattin Ali (Tüm Eserleri - Romanlar)

Sabahattin Ali
Epsilon Yayınları
2 kişi

“Romanın ne demek olduğunu anlatmaya çalışacak değilim. Yalnız, şunu söyleyeyim ki; roman Türkiye’de kari bulamamış değildir. İyi roman daima hitap edecek bir kitleye malik olagelmiştir.”

1948 yılında, henüz 41 yaşındayken aramızdan ayrılan Sabahattin Ali bu kısa ömre üç ölümsüz roman sığdırmayı başarmıştı. Bunların ilki olan Kuyucaklı Yusuf 1932-37 yılları arasında gazete tefrikası, 1937 yılında kitap halinde yayımlandı. Ardından İçimizdeki Şeytan 1939 yılında tefrika, 1940 yılında kitap olarak okurla buluştu. İçimizdeki Şeytan’ı 1940-41 yıllarında tefrika, 1943 yılında kitap halinde yayımlanan Kürk Mantolu Madonna takip etti. Yazarın bu üç büyük romanının tefrikaları ve ilk baskıları karşılaştırarak hazırlanan bu yeni basım, yayınevimizin Sabahattin Ali külliyatının da ilk cildini oluşturuyor. Dönemin yaşantısına dair notlar ve metindeki eski sözcüklere dair açıklamalarla zenginleştirilen bu özel çalışma, Sabahattin Ali’nin eserlerinin ruhuna nüfuz etmenizi kolaylaştıran, özgün bir okuma deneyimi sunuyor.

“Bence Sabahattin’in en kuvvetli tarafı kendine benzerliği, temiz ve metotlu bir edebiyat kültürüne dayanarak, en yaratıcı anlamında realist oluşudur... Sabahattin köyü, kasabayı, köylüyü, kasabalıyı çok iyi biliyor, duyuyor ve yaşatıyor. Dili pürüzsüz. Görünüşü dağıtıp yine bir noktada toplamasını büyük bir ustalıkla başarıyor.”

- Nazım Hikmet

“Sabahattin Ali anlattığı hikâyelere bizi inandırıyor... Muharrir çorak, zavallı köyün sefaletini, acılarını anlayıp anlatmaya çalışıyor. “Bir Gemici Hikâyesi”, “Kanal”, “Bir Firar”, “Kazlar”, “Candarma Bekir” hikayelerini yazan bir muharrir gerçekten iyi bir sanatkardır.”

- Nurullah Ataç

“Sabahattin Ali imzası hikaye ve roman vadisinde son yıllarda hissedilen büyük boşluk içinde büyük bir ümit ışığı yakmaktadır.”

- Yaşar Nabi

“Sabahattin Ali’nin, böyle devam ederse, Tanzimat’tan beri en iyi hikayecimiz olabileceğini zannediyorum. Çünkü yazılarında benim istediğim şey var, iç var, görüş var. Sonra tekniği güzel, yeni bir şey yapayım diye garabete kaçan tarafı yok.”

- Suat Derviş

Sabahattin Ali Kitapları
36,11 ₺ %30
25,28 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786051735207
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 488
Basım: Ocak 2019
Ebat: 15x23 cm
Editör: Cemil Üzen
Sabahattin Ali

Sabahattin Ali Hakkında

Türk Edebiyatının en önemli kalemlerinden olan Sabahattin Ali Edirne ilinin Gümülcine Sancağına bağlı Eğridere kazasında 25 Şubat 1907 yılında dünyaya gelmiştir.Piyade Yüzbaşısı olan babasının mesleği...

Sabahattin Ali (Tüm Eserleri - Romanlar) Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Şahnur Erbay (11.02.2019)

  Sabahattin Ali Anadolu insanına yaklaşımıyla edebiyata yeni bir boyut kazandırmıştır. Şimdi ise tüm eserlerini bir arada görmek ve okumak en büyük mutluluk oldu benim için teşekkürler Kidega.

 • Ece Dalkıran (08.02.2019)

  Edebiyatımızın usta yazarlarından Sabahattin Ali eserlerini bir arada bulmak gerçekten de çok güzel bir duygu.

 • Esma Adal (08.02.2019)

  Türk edebiyat tarihinin büyük kalemi Sabahattin Ali'nin en iyi eserleri bir arada toplanmış. Ben bayıldım kitaplığımızın en güzel köşesinde yerini aldı.

 • Cihan Yalçın (07.02.2019)

  Bir Sabahattin Ali hayranı olarak tüm eserlerine bir arada sahip olmak çok güzel bir duygu. Fiyatı da gayet uygun teşekkürler Kidega.