Safiye Sultan

M. Turhan Tan

Kitap Açıklaması

Korfu valisinin kızı olarak dünyaya gelen Venedikli güzel Bafa, Korfu'ya giderken Osmanlı korsanlarının eline geçmiş ve Şehzade Murat'ın haremine alınmıştır. Şehzadeyi kendine aşık etmiş, 3. Murat sultan olduğunda o da saraydaki baş kadın olmuştur. O, sırf hazineler düzmek ve saltanat zevkini azami ölçüde tatmak hırsıyla kanlı entrikalar çevirirken Osmanlı tarihi kara sayfalarla dolmuş, devlet işleri ağlanacak bir hale girmiştir. M. Turhan Tan'ın akıcı üslubuyla kaleme aldığı bu kitap kendisini bir solukta okutacak, eşsiz betimlemeleriyle Safiye Sultan'ı aklınızdan çıkaramayacaksınız.

Tarihi roman yazarı M. Turhan Tan, 1. Abdülhamid'in kızı Hibetullah Sultan'la evlenen Alaeddin Paşa'nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey'in oğludur. Sivas mebusluğu dahil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922'den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihi romanları dönemin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı'nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan'ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.M. Turhan Tan Kitapları

25,00 ₺ %20
20,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789754541670
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 325
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 276
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.