Şair-i Mader-zad İsmail Safa Bütün Şiirleri

Sünühat - Huz Ma Safa - Mağdure-i Sevda Mevlid-i Pederi Ziyaret - Mensiyyat - Hissiyyat İntak-ı Hakk’ın Tahmisi (Çeviriyazı-Tıpkıbasım)

Cem Ayden

Kitap Açıklaması

Şâir-i Mâder-zâd İsmâil Safâ Bütün Şiirleri Şair Mehmet Behcet'in oğlu, Peyami Safâ'nın babası olan İsmâil Safâ, Servet-i Fünun devri sanatçısı olsa da bu akımın âdeta gölgesinde ve dışında kalmış, edebî hayatını eski ile yeni arasında bir çizgide sürdürmüştür. Muallim Naci tarafından "şâir-i mâder-zâd" (anadan doğma şair) unvanına layık görülen İsmâil Safâ, daha sonraki dönemlerde unutulmaya yüz tutmuştur. Şairin eski-yeni arasında eser verip edebî anlamda herhangi bir iddiada bulunmamış olması muhtemelen bunda etkili olmuştur.

Eski ve yeni tarzdan izler taşıyan şiirlerinde biçimsel unsurlar eski, muhteva ise yenidir. Sanat ve edebiyat konularındaki düşüncelerini dile getirdiği makalelerden oluşan Mülâhazât-ı Edebiyye ve Muhâkemât-ı Edebiyye adlı mensur iki eseri ile kardeşi ile Fransızcadan çevirdiği Vehâmetli Sevdâlar adlı romanı bulunan İsmail Safa'nın Sünûhât,Huz Mâ Safâ, Mağdûre-i Sevdâ, Mevlid-i Pederi Ziyâret, Mensiyyât, Hissiyyât, İntâk-ı Hakk'ın Tahmîsi adlı yedi şiir kitabı bulunmaktadır. İsmail Safa'nın bütün şiirlerini ilgililerin istifadesine sunma çabasının ürünü olan bu kitapta bütün şiirlerinin çeviri yazılarına ve orijinal baskılarına yer verilmiştir.Cem Ayden Kitapları

170,00 ₺ %10
153,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
Kargo Bedava Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Şiir
ISBN: 9786052814581
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1092
Basım:
Ebat: 16x23,5 cm
Ağırlık: 1092
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.