Saltanat Ateşinde Enver

Ayla Yazgan

Kitap Açıklaması

Abı Derya köyünün camiinde bayram namazı kılınmıştı da yanlışlıkla bayramdan bir gün önce kılınmıştı. Köylüler bunu anladıklarında gülüp geçmişlerdi ama o huzursuzca yaralı ir kaplan gibi dönüp duruyordu kerpiçten yapılmış tek göz odadan sığınağında...

Oysa orası çoktan sığınak olmaktan çıkmıştı da haberi yoktu.Ama içten içe sürüp giden o huzursuzluk aslında beklenen çanların yakında çalacağının bir  habercisiydi.

Baharı karşılayan çılgın neşesiyle dere serin sularıyla el verdi derinlerde bir yerde işleyen kedeine. Suyun yüzündeki saçı saklı biribirne karışmış genç adamı yani kendisini tanıyamadı.

Adını bilmediği pembe çiçeklerden iki tane kopardı. İki de eflatun İç cebindeki defterin içine yerleştirdi.

Ocağın önünde ayı postunun üzerine oturmuş , gaipten bir haber beklercesine isten kararmış duvarlara bakarken dışarıdaki bu kez gerçek olan bayramın telaşını hissetti.Belkide okunan ezan sesi haber verdi bekleyenlerin çağrısını. Yerinden kalktı. Kırmızı dersi kaplı Kuran'ının yerinde olup olmadığını anlamak için iç ceplerinden birine baktı.

"Zamandır" dedi içindeki garip duygu , alçak bir sandalyenin üstünde beklemekten usanmış desteye uzanırken.Ayla Yazgan Kitapları

Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054616152
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 170
Basım:
Ebat: 13x195 cm
Ağırlık: 170
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.