Kitap Açıklaması

Sanatın Öyküsü, bugüne kadar yayımlanmış sanat kitapları arasında en tanınmış olanlarından biridir. Bilinen ilk mağara resimlerinden, günümüzün deneysel sanatlarına kadar uzanan geniş bir dönemi ele alan önemli bir baþlangıç kitabı olarak, yayımlandığı günden beri rakipsizdir. Prof. Gombrich, sanat alanındaki derin bilgisini, ele aldığı sanat çalıþmalarına duyduğu sevgi ile birleştirip aktarabilen gerçek bir usta olarak kabul edilmektedir.

Sanatın Öyküsü'nün dünya çapında kazandığı büyük baþarı, anlatımındaki yalınlığa ve açıklığa dayanır. Yazar amacını, "daha iddialı çalıþmaların sayfalarını dolduran çok sayıdaki isim, dönem ve üslubu kolay anlaþılır bir şekilde düzenlemek" olarak tanımlar. Gombrich, görsel sanatların psikolojisi konusundaki bilgilerini de kullanarak, sanat tarihini, "içindeki her eserin geçmişle bir bağ kurup, geleceğe işaret ettiği, sürekli iç içe geçen ve değişen gelenekler dizisi" ve "bugünü piramitlerin çağına bağlayan canlı bir zincir" olarak görmemizi sağlamıþtır.

Sanatın Öyküsü, yeni cep boy formatında, sanata yeni başlayanlar için ilk seçenek olma özelliğini sürdürmektedir.

E. H. Gombrich Kitapları
115,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789751417206
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Cep Boy
Sayfa Sayısı: 1048
Basım:
Ebat: 11x185 cm
Çevirmen: Erol Erduran, Ömer Erduran
Ağırlık: 1048
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Şükrü Gül (06.03.2019)

    Kitap, anlatım kısmı ve resimler kısmı olarak ikiye ayrılmış. Anlatım kısmını kağıt kalitesi çok kötü olmakla beraber resimlerin olduğu bölüm kuşe kağıta basılmış. Kitap orijinaliyle aynı metni içeriyor.