Sanma ki Yalnızsın

Elif Şafak
Doğan Kitap

Sana kelimelerden kaleler yaptım. Hendekli, balkonlu, eflatun bayraklı, girişi saklı kocaman kaleler. Bir odasında bıraktım yüreğimi. Merasimsiz, habersiz, tantanasız ve beklentisiz usulca düşürüverdim elimden, olur da bulursan belki sevinirsin diye, öylesine.

Sana harflerden sarmaşıklar ördüm; geceleri gözlerini kapadığında, uyku ile uyanıklık arası o tekinsiz aralıkta durduğunda, cinlerin meşveret alanında yapayalnız kaldığında koklarsın belki, hatırlarsın diye.

Sana alfabeden kaftan diktim; azametle giyesin ve hiç üşümeyesin diye, kalın kadifeden, sırma ipliklerle. İşledim üzerine isminin baş harflerini, sessiz ve derinden, kimse bilmeden, sadece Yaradan’ın duyduğu bir yemin gibi.

Sana noktalardan güller, virgüllerden bülbüller, ünlemlerden yaylalar, noktalı virgüllerden dağlar ve ovalar yaptım. Her bir imla işaretini özenle ekledim isminin büyüsüne. Çünkü sevmek, yeni bir dil inşa etmek demek. İki kişilik bir dil. Çünkü aşkın olduğu yerde muhakkak kelam vardır, sessizlik değil. 

Elif Şafak Kitapları
Şimdi ek %8 KDV indirimiyle!
26,85 ₺ %25
20,14 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786050951462
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 220
Basım: Nisan 2018
Ebat: 13,5x19,5 cm

Elif Şafak Hakkında

Elif Şafak Kimdir? Elif Şafak 1971 yılında Strazburg’da doğmuştur. Ortaokulu Madrid’de okumuştur. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisansını ODTÜ Kadın Çalışmaları...

Sanma ki Yalnızsın Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ada Tuğluk (25.05.2018)

    Elif Şafak’ın Siyah Süt kitabından sonra okuduğum ikinci kitabı. Çok hoşuma gitmedi açıkçası bu kitap.