Sarı Çiğdem

Hamit Uzun

Kitap Açıklaması

1 Ocak 1959 yılında Yozgat'a bağlı eski ismi Karga, şimdiki ismi Yeşilova köyünde doğdu. Küçük yaşta babasını kaybetti ilkokul mezunudur. 1973 yılında annesinin hapse düşmesinden dolayı Ankara'ya dayısının yanına gitmek zorunda kaldı.

Ankara'da, baba mesleği olan marangozluğa çırak olarak başladı. 1979 yılında vatani görevini yapmak üzere askere gitti. 1983 yılında evlendi ve bu evlilikten bir oğullan oldu. 10 şubat 1986 yılında balkondan düşerek boynunda meydana gelen omurilik zedelenmesi sonucu, geride kalan yaşamını tekerlekli sandalyede geçirmek zorunda kaldı. Bu olaydan dolayı hanımından da ayrılarak, SSK' dan malulen emekli oldu.

Sonraki yıllarda yaşlı annesi ve oğluyla birlikte yaşamını sürdürdü. Zamanını boş geçirmedi, dolu dolu geçirdi. Yaşamayı severek, doğayı seyrederek mutluluk dersleri çıkardı. Yaşadığı acı tatlı günlerini anlatan "Sarı Çiğdem" isimli monografisinden sonra ikinci olarak "Düven Dişleri" isimli bir romanı ve daha sonra "Deli Güller" "Tuzlu Pınar" ve Kuş Akıllı" isimli kitapları yayımlandı. Kitaplarının anlatım ve tanıtımı, Yozgat'ta Sevgi Yolu Şairler Antolojisi'nde (2006) yapıldı , ayrıca biyografisi Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedi'sinde yer aldı. yaptığı çalışmalanndan çeşitli gazetelerde söz edilmiştir.

13,89 ₺ %25
10,42 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058881815
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 172
Basım:
Ebat: 12x20 cm
Ağırlık: 123
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.