Kitap Açıklaması

New York'tan Buenos Aires'e kalkması gereken yolcu gemisinde son saatlerin alışılmış hareketliliği yaşanıyordu. Karadaki insanlar arkadaşlarıyla vedalaşmak için birbirini iteliyor, eğik kasketli telgrafçı çocuklar yolcu salonlarında isimler bağırarak koşuşturuyorlar, bavullar ve çiçekler taşınıyor, çocuklar merak içinde merdivenlerden yukarı aşağı koşturuyor ve bu sırada orkestra da sürekli olarak güvertede çalıyordu.

Ben bu karmaşanın biraz dışında, gezinti güvertesinde bir tanıdığımla sohbet ederken, iki veya üç kez bir flaş patladı. Anlaşılan gazeteciler kalkıştan hemen önce ünlü biriyle röportaj yapıp fotoğrafını çekmişti. Arkadaşım oraya baktı ve gülümsedi: "Sizin geminizde pek sık ortada görünmeyen biri var, Czentovic." Ben bu sözlere anlayamamış bir ifadeyle bakınca; "Mirko Czentovic, dünya satranç şampiyonu. Doğu'dan Batı'ya bütün Amerika'da turnuvalara katıldı, şimdi de yeni zaferler kazanmak için Arjantin'e gidiyor" diye açıkladı.

O an sahiden de bu genç dünya şampiyonunu ve hızla yükselen kariyeri hakkında bazı detayları hatırladım. Benden daha dikkatli bir gazete okuyucusu olan arkadaşım, bu detaylara bazı ayrıntılar ekledi.Stefan Zweig Kitapları

Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786056677212
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 72
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Levent Doğutürk
Ağırlık: 72
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.