Savaş Devleti Bush Yönetiminin ve CIA’in Gizlenen Tarihi

James Risen

Kitap Açıklaması

1960'larda ve 70'lerde ülke içi politikalarda gücün kötüye kullanımı yaşanıyordu,

1980'lerde gizli dış politikalar konusunda yasalara aykırılıklar yaşanıyordu,

Şimdi abd savaştadır — ve ülke içi casusluk faaliyetleri ve yasaya aykırılıklar buzdağının yalnızca görünen kısmıdır.

Türkiye'de ve dünyada herkesin okuması gereken bir kitab!

Pulitzer ödüllü yazar "james rısen" nin beyaz saray bush yönetimi ve cıa'yi ayağa kaldıran kitabı; savaş devleti bush yönetiminin ve cıa'in gizlenen tarihi bush yönetimi ve cıa'ın afganistan ve ırak'tan sonra hedefteki iran, suriye ve dünya üzerindeki politakalarını ilk kez bu kitapta okuyacaksınız!

James Risen yıllar boyunca The New York Times gazetesinde ulusal güvenlik konularında yazılar yazmıştır. Washinton ve dünya çapındaki en üst düzey kaynaklara dayanılarak, ulusal güvenlik topluluğu içindeki çok sayıda kilit isimle görüşmeler yapılarak olaylar zinciri anlatılmaktadır.

• Yasalara aykırı bir şekilde Ulusal güvenlik Yönetimi çok büyük bir casusluk programı ile yürütülmektedir.

• Böylesine hassas bir konuda işkence kullanımı yönetim kademesinde inkar edilemez bir boşluk yaratmıştır: başkanın üst düzey danışmanları bilgilendirilmiştir fakat başkan bilgilendirilmemiştir.

• Amerika Birleşik Devletleri gerçekte İran'a nükleer bomba tasarımları vermektedir.

• CIA Irak savaşı boyunca Irak'ta nükleer silah programı olmadığı gerçeğini açıklamamıştır. Onlar bu bilgiye kendilerine saklamışlardır ve başkana söylememişlerdir.

• ABD bu konuda bir şey yapmadığı için Afganistan bir uyuşturucu merkezi olmuştur. Dünya eroin pazarının yüzde 87'si bu ülkeden sağlanmaktadır.

Bunlar Savaş Devleti kitabında anlatılan öykülerin yalnızca bazılarıdır. Risen bu şaşırtıcı öykülerin yanı sıra sorun yaratan başka bilgiler de vermektedir: CIA içinde gerçeği arayanlar kovulmuştur ya da önemsiz görevlere alınmıştır. Uzun zamandır var olan kurallar ayaklar altına alınmıştır. Suikast birlikleri oluşturulmuştur.

Amerika'nın saldırgan casusluk anlayışı El Kaide ve Suudi Arabistan üzerine yoğunlaşmıştır. 1970'li yıllardaki CIA ve FBI suiistimallerin açığa çıkmasından beri haberalma teşkilatları içinde ilk kez böylesine çok sayıda skandal gün yüzüne çıkmıştır. Risen George W. Bush'un gücünün nasıl işlediğini gösteren gizli tarihi açıklamaktadır35,65 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789759146474
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 300
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 300
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.