Kidega'nın Savaş Sanatı Kitap Yorumu
Savaş stratejilerinin madde madde ele alınarak anlatıldığı kitap. M.Ö yazılmasına rağmen hala kaynak olarak kullanılmaktadır. Stratejilerin yanında ordu yönetimi ile ilgili tavsiyelerde bulunan ve ideali tanımlayan eser yöneticilere ilham vermeye devam ediyor.

Kitap Açıklaması

Sun Zi / Sun Tzu (MÖ 6. yy) Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon sisteminde "Sun Tzu", Pin-Yin transkripsiyon sisteminde "Sun Zi" olarak yazılmaktadır. Doğum ve ölüm tarihi tam olarak bilinmemektedir. Komutan ve düşünür olarak ünlenen Sun Zi'nin Savaş Sanatı adlı eseri insanlık tarihinin en eski ve en fazla araştırılan ve tartışılan strateji eseridir. Bütün dünyada sadece askerlik alanında değil, iş idaresi ve kişisel gelişim gibi pek çok alanda da bir strateji klasiği olarak kabul görmüştür.Sun Tzu Kitapları

8,00 ₺ %40
4,80 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Bing Fa
ISBN: 9786053322696
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 80
Basım:
Ebat: 125x205 cm
Çevirmen: Giray Fidan, Pulat Otkan
Ağırlık: 80
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • melike ağır (23.09.2020)

  Normal hayatımızda bile savaş içinde olduğumuzu biliyoruz bu kitabı alın ve okuyun ders çıkaracağınız elbet bir cümle bulacaksınız.

 • Okan Çiftçi (18.03.2020)

  Hemen bitti özellikle mesleği askerlik olan kişilerin okuması gereken kitap

 • Mustafa Özay (30.10.2019)

  Severek, bir kerede okudum. Hap gibi. Çok da sevdim.

 • Öner Cankuş (12.06.2019)

  Astı üstü tek yürek olan kazanır. Hazırlıklı olup hazırlıksız olanı bekleyen kazanır. Yetenekli komutanına hükümdarı karışmayan kazanır. Savaş sanatı ile alakalı temel bilgileri buradan öğrenilebilir.guzel bir kitaptı.yillar once yazılmış olması ilgimi daha çok çekerek okumama sebep oldu.tavsiye ederim.