Kidega'nın Savaş Sanatı Kitap Yorumu
Savaş stratejilerinin madde madde ele alınarak anlatıldığı kitap. M.Ö yazılmasına rağmen hala kaynak olarak kullanılmaktadır. Stratejilerin yanında ordu yönetimi ile ilgili tavsiyelerde bulunan ve ideali tanımlayan eser yöneticilere ilham vermeye devam ediyor.

Sun Zi / Sun Tzu (MÖ 6. yy) Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon sisteminde “Sun Tzu”, Pin-Yin transkripsiyon sisteminde “Sun Zi” olarak yazılmaktadır. Doğum ve ölüm tarihi tam olarak bilinmemektedir. Komutan ve düşünür olarak ünlenen Sun Zi’nin Savaş Sanatı adlı eseri insanlık tarihinin en eski ve en fazla araştırılan ve tartışılan strateji eseridir. Bütün dünyada sadece askerlik alanında değil, iş idaresi ve kişisel gelişim gibi pek çok alanda da bir strateji klasiği olarak kabul görmüştür.

Sun Tzu Kitapları
7,41 ₺ %38
4,59 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Bing Fa
ISBN: 9786053322696
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 80
Basım: Şubat 2018
Ebat: 125x205 cm
Çevirmen: Giray Fidan
Çevirmen: Pulat Otkan

Sun Tzu Hakkında

Sun Tzu M.Ö 544 yılında doğmuştur. Çinli komutan ve asker olan Sun Tzu savaş stratejisi üzerine yazdığı Savaş Sanatı isimli eseri günümüzün en eski strateji kuramı olarak görülür.M.Ö 500 yıllı yıllard...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Öner Cankuş (12.06.2019)

  Astı üstü tek yürek olan kazanır. Hazırlıklı olup hazırlıksız olanı bekleyen kazanır. Yetenekli komutanına hükümdarı karışmayan kazanır. Savaş sanatı ile alakalı temel bilgileri buradan öğrenilebilir.guzel bir kitaptı.yillar once yazılmış olması ilgimi daha çok çekerek okumama sebep oldu.tavsiye ederim.

 • Bartu Akar (06.05.2019)

  Savaşlarda kesin bir kazanan yoktur, çünkü her iki taraf da ekonomik yönden olsun, verdiği kayıplar olsun ikisi de kaybeder. Savaş Sanatı Sun Tzu'nun bu zamana kadar okuduğum en güzel kitabıydı. Tavsiye ederim.

 • Ümran Adıvar (02.05.2019)

  Bir kitap neden okunur sorusuna cevap arayanların okuması gereken bir eser. Savaş Sanatı bu zamana kadar okuduğum en iyi Sun Tzu kitabı olduğundan herkesin kütüphanesinde yer almalı diye düşünüyorum.

 • Kerem Kurutluoğlu (31.01.2019)

  İş hayatında olan herkes, tarihe, felsefeye ilgi duyanlar, sosyal hayattan vazgeçemeyenlerin okumasını tavsiye ederim.

 • Ebru Tekand (16.07.2018)

  Savaş Sanatı iki farklı milletin hammadde ve toprak gibi şeylerden dolayı askerler ile birbirine silahlar ile saldırmasını anlatan harika bir eser.