Şehitlere Adanmış Şiirler Antolojisi

Celal Demir

Kitap Açıklaması

Milletler, kendi tarihleri ve kültürleri ile var olurlar ve yaşarlar. Dünya hayatındaki yerlerini de bu değerleriyle birlikte alırlar. Tarihi şan ve şerefle dolu bir milletiz. Atalarımız vatan, millet ve inançları uğrunda her türlü zorluğa göğüs germiş, gerektiğinde canlarını, mallarını vermekten çekinmemişlerdir.

Bugün dahi yurt içinde ve dışında terörle mücadele etmekteyiz. Biz, düşmanı çok olan ve eksilmeyen bir milletiz. Vatanı korumak; kollamak hem millî hem de dinî bir görevdir.

Dinimiz vatan savunması için savaşmayı, mücadeleyi ibadet saymıştır. Bunun için her zaman, her yerde hazırlıklı olmamız gerekmektedir. Vatan müdafaasına önem veren atalarımız yeri geldiğinde bu görev için cepheye gitmeyi, cephede çarpışmayı, bunun sonunda şehit ya da gazi olmayı şerefli bir görev saymışlardır.

Dinimizi, bayrağımızı, vatanımızı, namusumuzu, şerefimizi korumak; hür yaşamak, bağımsız devlet olmak, insan gibi yaşamanın bedeli ne ise tarih boyunca milletimiz tarafından ödenmiş, ödenmeye de devam etmektedir. Bugün her karışı şehit kanları ile sulanmış vatan toprağı üzerinde yaşamaktayız.

Türk milleti, şehitliğin yüksek bir mevki olduğunu bilir, "Ölürsem şehit olurum, kalırsam gazi" inancıyla yaşamış ve ebediyen yaşamaya da devam edecektir.Celal Demir Kitapları

30,00 ₺ %28
21,60 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053251965
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 202
Basım:
Ebat: 13x21 cm
Ağırlık: 202
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.