Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Şeker Portakalı
Kidega'nın "Şeker Portakalı" Kitap Yorumu
Edebiyat tarihinin unutulmaz eserlerinden biri olan Şeker Portakalı'nda minik Zeze'nin yaşamına misafir oluyoruz. Belki de en hüzünlü misafirliğimize... İnsanlığın temel ihtiyacının sevgi olduğunu, sevginin her şeyi değiştirebilen kudretini Zeze'nin gözlerinden görüyoruz. Aile içi iletişimsizliği, yoksulluğu en yalın haliyle bizlere aktaran bu eserde iyisiyle kötüsüyle tüm karakterle empati kurup o dünyanın bir parçası haline geliyoruz. Okuduğunuzda hüznünüze sebep bulamayacak ve kendinizi salt bir kalp acısı içinde bulacaksınız.

Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos’un başyapıtı Şeker Portakalı, “günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü”dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos’un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze’nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı “yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını” söyler.

Jose Mauro de Vasconcelos Kitapları
19,00 ₺ %39
11,65 ₺
1 günde kargoda
20 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: O Meu pe de Laranja Lima
Türü: Edebiyat , Roman
ISBN: 9789750719400
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 200
Basım Tarihi: Ocak 2018
Çevirmen: Aydın Emeç
Jose Mauro de Vasconcelos

Jose Mauro de Vasconcelos Hakkında

Jose Mauro de Vasconcelos Kimdir?Dünyaca ünlü Brezilyalı yazar olan Jose Mauro de Vasconcelos 26 Şubat 1920 yılında Rio kenti yakınlarındaki Bangu kasabasında dünyaya gelmiştir. Annesi Kızılderili, ba...

"Şeker Portakalı" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Atakan Yalçın (24.05.2018)

    Okulda öğretmenim tarafından önerilen Şeker Portakalı kitabı şimdiye kadar okuduğum en iyi kitaptı diyebilirim. Ah küçük Zeze okurken seni ne çok sevdim bir bilsen.Kitabı elinize aldığınız anda Zeze’nin yaşamına konuk oluyor yer yer göz yaşlarınıza hakim olamadan bir çırpıda okuyorsunuz. Şeker portakalı genç ve yetişkin herkesin okuması gereken bir kitap ve kitaplıklarda mutlaka yer almalı.