Sen Hiç Kendini Yaşadın mı?

Alişan Kapaklıkaya
Yediveren Yayınları

Biliyor musun bugün sende okunanların çoğu taa çocukluğundan itibaren sana yazılanlar, bugün sende görünenlerin çoğu küçüklüğünde ruhuna ekilenlerdir.

"Bir tomurcuk gibiydim, ne zaman başımı toprağın üstüne çıkarıp filizlendiysem, bir çiçek olarak açmak istediysem kopardılar. Yeniden açmayı denedim, tekrar kopardılar. Adım Gül ama ben hayatımda hiç gülmedim. Kendimi yaprakları dökülmüş, dalları kırılmış bir ağaç gibi hissediyorum."

Koskoca bir delikanlı ya da genç kızken sınıfta arkadaşlarının önünde rencide edildin mi? Birine tepki göstermek isteyip de ayıp olur diye tepkini içine gömdün mü? Hakkını yiyenlere isyanını sadece dişlerini sıkacak kadar gösterebildiğin anlarda neler hissetmiştin?

Aslında başarısızlık diye bir durum yoktur. Bizim başarısızlık sandığımız şey, öğretmenin dersi anlatma biçimi ile öğrencinin dersi öğrenme biçiminin uyuşmamasından kaynaklanan bir durumdur.

"Babama ve kocama olan öfkem gözümü kör etmiş, içimdeki kor ateşin dumanı basiretimi örtmüş. Yaşanmamışlıklara olan hıncım aklımı sis perdesi gibi kapatmış. Korkak, pısırık, tedirgin, endişeli biri olarak yaşamışım bugüne kadar."

Bugüne kadar beynin seni kontrol etti. Şimdi sen beyninin kontrolünü eline alsan ve hayat otobüsünün direksiyonuna geçsen bundan sonra hayatında nasıl değişiklikler olacağını düşünebiliyor musun?

Alişan Kapaklıkaya Kitapları
25,00 ₺ %37
15,75 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786055011741
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 196
Basım: Mayıs 2015
Ebat: 14x21

Alişan Kapaklıkaya Hakkında

Alişan Kapaklıkaya 1962 yılında Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde dünyaya gelmiştir. Yoksul bir ailede dünyaya geldi. 1985 yılında Marmara Üniversitesinden mezun olmuştur. Adana'daki bazı liselerde öğ...

Sen Hiç Kendini Yaşadın mı? Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Rüya Sinanoğlu (23.11.2018)

  Kitap aile fertlerinin farkında olmadan çocuklarının sorumluluklarını kendilerinin üstlendikleri ve o çocukların gelecekte kendi olmalarının kendilerini yaşamalarının önüne geçtiklerini ve bunun yanlış bir yetiştirme tarzı olduğunu çok güzel bir şekilde açıklamış. Kesinlikle okumaya değer bir kitap.

 • Sinem Arslanoğlu (04.08.2018)

  Belki de gerçek sorunumuz kendimizi yaşamak yerine başkalarının istedikleri gibi yaşadığımızdan mutsuz oluyoruzdur. Sen Hiç Kendini Yaşadın mı? Kitabı bence tam olarak da bize bunu anlatmaya çalışmış.

 • Burcu Aykaç (03.08.2018)

  Sen Hiç Kendini Yaşadın mı? ruha dokunan bir eser olmuş.

 • Sinem Ağaoğlu (18.06.2018)

  Sen Hiç Kendini Yaşadın mı? bu kitap günümüzü öyle güzel dile getirilerek anlatılmış ki resmen aşık oldum. Yaşamımızı nasıl yaşamak zorunda olduğumuzu dile getirenlere inat bildiğimiz gibi yaşamalıyız.

 • Burcu Alpuğan (11.06.2018)

  Bana göre bazı kitapların hiç bir edebi değeri yok Sen Hiç Kendini Yaşadın mı kitabıda öyle. Elbette kişiye göre değişir. Bu durum ama ben beğenmedim.