Hugo Ödüllü yazar John Scalzi’nin yakın gelecekte geçen bilimkurgu – gizem türündeki Sendrom Serisi’nin ilk kitabı Sendrom’la heyecan başlıyor.

Bilinmeyen bir virüs tüm dünyada yayılmaya başlamıştır. Virüsü kapanların çoğu bu durumdan etkilenmezken, şanssız beş milyon insanda “Sendrom” ortaya çıkar. Hastalar tamamen bilinçli ve kendinde olsalar da hiçbir şekilde hareket edemezler. Her çeşit insanı etkileyen bu hastalık tüm dünyayı değiştirir.

Yirmi beş yıl sonra, “Haden sendromu” adı verilen hastalığın şekillendirdiği dünyada çaylak FBI ajanı Chris Shane, deneyimli bir ajan olan Leslie Vann ile ortak olur. İkili, Watergate Hotel’de işlenen ve Haden sendromuyla bağlantılı gibi duran bir cinayete atanırlar ve tek şüpheli de bir “entegreci” yani bedenini sendromlu birine bir süreliğine ödünç veren biridir. Bu yüzden asıl şüphelinin kim olduğunu bulmak oldukça zorlaşır.

Shane ve Vann cinayetin gizemlerini ortaya sermeye başladıkça suçun çok daha büyük bir şeyle alakası olduğu açığa çıkar. Bir cinayet vakası olarak başlayan soruşturma, ikiliyi büyük şirketlerin salonlarından sendromluların Agora denen sanal ortamlarına ve sürprizlerle dolu yeni bir toplumun derinliklerine götürür. Orada karşılaşacaklarıysa akla hayale sığmayacak kadar büyüktür.

“Zekice yazılmış, düşündürücü, eğlenceli ve ayrıca sağlam aksiyon barındıran bir roman.”

-Patrick Rothfuss

“John Scalzi, yazdıklarını bambaşka bir seviyeye taşıyor. Sendrom, bugüne kadar yazdığı en iyi kitap.”

-Cory Doctorow

John Scalzi Kitapları
27,78 ₺ %35
18,06 ₺
Tedarik Süresi: 5 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786053759102
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 328
Basım: Ocak 2019
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Göktuğ Börtlü
John Scalzi

John Scalzi Hakkında

John Scalzi 10 Mayıs 1969 yılında Kaliforniya'da doğmuştur. Üniversite eğitimini felsefe üzerine yapmıştır.Amerikalı roman yazarının  adet bilim kurgu romanı mevcuttur. Bunun yanı sıra bir çok de...

Sendrom Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Kağan Topçuoğlu (11.02.2019)

    Yazar yazdıklarını bambaşka bir seviyeye taşımış. Okuduğum en iyi bilim kurgu kitaplarından biri oldı.

  • Türker Adan (08.02.2019)

    John Scalzi bu defa çok iyi bir kitap yazmış. Oldukça düşündürücü, sağlam aksiyon barındıran ve eğlenceli bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim.

  • İrem Atakol (07.02.2019)

    Kitabı bugün sipariş ettim umarım bir an önce gelir ve okumaya başlarım.