Şenlikten Önce (Özel Baskı)

Sasa Stanisic

Kitap Açıklaması

"Muhteşem ve tuhaf bir gösteri.

Kirkus Reviews

“Bu etkileyici ve coşkulu tasvirde, bizim tarihle olan ilişkimiz ve geçmişi hatırlama sorumluluğumuz gibi ciddi meselelerin konusu açılıyor ama gülünç olan roman asla kendini çok ciddiye almıyor. Ve sonuç hem ağırbaşlı, hem de eğlendirici oluyor.”

Publishers Weekly

“Şenlikten Önce her bakımdan büyük bir kitap: canlı, tutkulu ve bilge."

Stephen Sparks

Fürstenfelde köyünde şenlikten önceki gece. Köy uykuda. Kayıkçı hariç; o öldü. Ve köyünü ilk kez gece resmetmek isteyen gece körü ressam Bayan Kranz. Çanları çalmak isteyen bir zangoç ve çırağı; tek sorun ise çanlar yerinde değil, gitmiş. Bir tilki yavruları için yumurta arıyor ve Bay Schramm hayatı bırakmak için sigarayı bırakmaktan daha fazla sebep keşfediyor.

Birisi köy arşivinin kapısını açıyor ama uykusuzları korkutan çalınan şey değil, açık bırakılan kapıdan kaçanlar. Eski hikâyeler, efsaneler ve masallar sokaklarda insanlarla beraber dolaşıyor. Ve hepsi, içinde eski sakinlerin ve yeni gelenlerin, ölülerin ve yaşayanların, zanaatkârların, emeklilerin ve futbol takımı forması giymiş asil hırsızların olduğu mozaik bir köy yaşamını ve uzun bir geceyi anlatan bir romanda bir araya geliyor.

 Hepsi, şenlikten önceki bu son gecede bir şeyi nihayete erdirmek istiyor. 

32,41 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786058207400
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 300
Basım:
Ebat: 14x21 cm
Çevirmen: Mehmet Ali Sevgi
Editör: Umut Burgaz
Ağırlık: 300
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.