Sessiz Tehlike Depresyon

Banu Akman

Kitap Açıklaması

"Günlerdir evden çıkmadım. Hareket etmeye bile halim yok. Arkadaşlarım aramadığı zaman onlara kızıyorum ve çok alınıyorum, aradıkları zaman da saçma sapan nedenlerden kalplerini kırıyorum. Aslında hiç böyle olmak istemiyorum ama bir anda kendimi itirazcı, bağırıp çağıran ve çaresizlik içerisinde boğulan birisi gibi görüyorum."

Yukarıda yazılanlar depresyonu olan bayan bir hastanın ağzından dökülmüş sözler. Günün büyük bir kısmında mutsuzluk, ilgi kaybı, halsizlik, dikkat ve uyku problemleri, ani kilo değişiklikleri veya kendini değersiz hissetme gibi belirtilerle kendini gösteren depresyon, tedavi edilmesi gereken yaygın bir ruh sağlığı sorunudur. Dünya sağlık örgütünün yaptığı araştırmaya göre de depresyon, genel sağlık sorunları içinde ikinci sırayı almış durumdadır.

Bu kitap, böylesine yaygın bir ruh sağlığı sorunu haline gelen depresyonun belirtilerini, tiplerini, hayatımızı nasıl etkilediğini anlamamıza yardımcı olurken depresyondan kurtulmak için neler yapılması gerektiğine, bireysel başa çıkma yollarına ve depresyonlu bir kişiye nasıl yardımcı olacağımıza da ışık tutmaktadır.

 Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758821150
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 104
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 104
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.