Sevgi Ülkesi’ne Yolculuk

Süleyman Yılmaz

Kitap Açıklaması

Semerkant, Buhara ve Hacı Leylek sizi Afrikadan Anadoluya yaptıkları yolculuğa davet ediyor. Onlarla birlikte üzülecek, onlarla birlikte sevineceksiniz. Günümüz Afrikasının sorunlarına bambaşka bir gözle bakacaksınız. Hz Yusufu, Semud Kavmini, Ashab-I Kehfi okurken Kuran-ı Kerimin manalar âlemine uzanacaksınız.
Kayıp uygarlık Atlantis, Semud Kavminin şehri Petra, Ortadoğunun ticaret merkezi Byblos, yeryüzünün en büyük açıkhava cezaevi Gazze, farklı diyar Amman, cami ve medreseler şehri Şam, yok olmak ve var olmak arasında gidip gelen Lazkiye, sevgi ve hoşgörü şehri Antakya, Ashab-ı Kehfe ev sahipliği yapan şehirlerden birisi olan Tarsus, Sultan Alâeddinin şehri Alanya, Hadimi Hazretlerinin eğitim yuvası Hadim, Mevlana Hazretlerinin gözbebeği ve Selçukluların başkenti Konya ve Anadolunun cennet köşesi Beyşehirle farklı mekânlara uzanacaksınız.
Muhteşem Endülüs uygarlığının yok oluşuna ve Moğol istilasına üzüleceksiniz. Uygarlığa yön veren eserlerin Timbuktuda, Kazanda, Konyada, Sydneyde, Meksikada koruma altında olduğuna sevineceksiniz.
Semerkant, Buhara ve Hacı Leylek umuda yol alırken, siz de Kendi içsel yolculuğunuza çıkacaksınız.Süleyman Yılmaz Kitapları

Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055303402
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 108
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 108
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.