Şeyh Hacı Fevzi Efendi

1861 - 1923

Kadir Aşcı

Kitap Açıklaması

Şeyh Hacı Fevzi Efendi Erzincan'ın yetiştirdiği pek kıymetli bir tasavvuf ve devlet adamı, Hazret-i Peygamber neslinden gelen bir Seyyid ve Erzincan'da meskûn olan Terzi Baba Dergâhı'nın "son" postnişinidir. Erzurum ve Sivas Kongrelerinde saygınlığından hep en mühim vazifeleri deruhte etmiş ve Heyet-i Temsiliyye'ye de seçilmiştir. İstiklal Madalyası sahibi olan Hacı Fevzi Efendi, Erzincan'ın Birinci Dönem Bağımsız Milletvekili'dir.

Çalışmamızda Hacı Fevzi Efendi ile alakalı kapsamlı bir araştırma yapmaya gayret edildi. Osmanlı - Cumhuriyet arşivlerinden toparlanan belgeler, tarihi kaynaklardan hatıratlardan edinilen bilgi belge ve malumatlar Şeyh Efendi'nin akrabalarından tedarik edilen çok kıymetli fotoğraf, belge ve dokümanlarla harmanlandı. Sonuçta "Şeyh Hacı Fevzi Efendi" adını taşıyan bir biyografi kitabı ortaya çıktı.

Şeyh Fevzi Efendi ile ilgili bu özel fotoğraf ve belgeler "ilk kez" yayınlanmaktadır.

Eser okunduğunda; hem tasavvufun ruhu dinlendiren mistik havası teneffüs edilecek, buna mukabil aynı zamanda son devir Osmanlı ve Milli Mücâdele Tarihi'nin bazı sayfalarında da dolaşılacaktır.Kadir Aşcı Kitapları

40,00 ₺ %30
28,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055291914
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 251
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 251
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.