Şeyh Hamid-i Veli Minberinden Hutbeler

Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi

Kitap Açıklaması

Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi'nin 1945-1987 tarihleri arasında Şeyh Hamid-i Veli Camiinde İmam-Hatiplik yaparken vermiş olduğu hutbelerinin toplandığı kitap Nasihat Yayınları arasında 2. baskısını yaptı.

Osman Hulusi Efendi her konuşması hikmetlerle dolu, ilim ve feyiz saçan, şairane üslupla ahenkli ve edebî kıymete haiz kelimeler bütünü olarak irad buyurmuştur. Kısa, özlü ifadelerle hakikati tavsiye etmiş, güzellikleri serdetmiş, Ahlak-ı hamîdeyi anlatmıştır. Kelamıyla fiili hep aynı doğrultuda, aynı eksende olmuştur. Kur'anî emre uymuş, hakkı tavsiye etmiş,, nefsine  uygulamadığı hiçbir şeyi başkasına tavsiye etmemiştir. Ruhî seciyesinin yüksekliği ile hutbe irad ederken anlattığı şeyleri ruhunda yaşayarak hareketleri ile de etrafına tebliğini etkili bir biçimde sergilemiştir.

Hutbelerinde vatan, millet sevgisi, birlik, beraberlik duyguları, Allah, Peygamber ve insan sevgisinin eksik olmadığı Osman Hulusi'nin bu eseri Prof. Dr. Mehmet Akkuş ve Prof. Dr. Ali Yılmaz tarafından yeniden gözden geçirildi. Şeyh Hamid-i Veli Minberinden Hutbeler, günümüzün sosyal problemlerine millî ve manevi anlamda çözüm önerilerinin getirildiği zevkle okunabilecek, faydalı bir eser. Eser 475 sayfa olup sarı renkli kuşe kâğıt kalitesinde ve lüks ciltle okuyucusunun karşısına çıktı.32,41 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: İslam
ISBN: 9789944549029
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 475
Basım:
Ebat: 145x22 cm
Ağırlık: 475
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.